Microsoft

Microsoft zainteresowany rynkiem książek, prasy i komiksów - "Czytnik Xbox" w drodze

Konrad Kozłowski
Microsoft zainteresowany rynkiem książek, prasy i komiksów - "Czytnik Xbox" w drodze
4

Kompleksowość oferowanych produktów i usług to teraz jeden z celów, do których dążą największe firmy. Niemal na każdej z platform można już znaleźć aplikacje i sklepy dedykowane zakupom oraz konsumpcji takich treści jak muzyka, filmy, czasopisma czy książki. Wiele wskazuje na to, że marka Xbox docze...

Kompleksowość oferowanych produktów i usług to teraz jeden z celów, do których dążą największe firmy. Niemal na każdej z platform można już znaleźć aplikacje i sklepy dedykowane zakupom oraz konsumpcji takich treści jak muzyka, filmy, czasopisma czy książki. Wiele wskazuje na to, że marka Xbox doczeka się kolejnego produktu - Czytnika Xbox.

Informacje o przygotowywaniu kolejnej aplikacji "Czytnik" dla systemu Windows 8 zostały potwierdzone przez bliskie Microsoftowi źródła portalowi The Verge. Cała historia rozpoczęła się jednak od odkrycia przez chiński blog LiveSino oferty pracy związanej z przygotowaniem "rewolucyjnego interaktywnego czytnika książek, czasopism i komiksów dla Windows". Zatrudniona osoba miałaby dołączyć do zespołu tworzącego już takie aplikacje jak Xbox Muzyka i Xbox Wideo. Stąd domniemania o powiązaniach nowego programu z marką Xbox.

Przypomnijmy, że obydwie powyżej wymienione aplikacje dostępne są dla systemów Windows 8 oraz Windows Phone, a także na konsolach Xbox 360 i Xbox One. Czy podobny los czeka powstajacy "Czytnik Xbox"? Być może tylko ja nie potrafię wyobrazić sobie zapoznawania się z artykułami ulubionego magazynu lub kolejnymi stronami książki na ekranie telewizora wykorzystując do tego konsolę, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Microsoft się na coś takiego zdecydował. Ogromna inwestycja firmy z Redmond w markę Nook nie doczekała się jeszcze podjęcia żadnych kroków w związku z rynkiem książek i magazynów, więc bardzo prawdopodobne jest, że obserwowane przez nas aktualnie wydarzenia są właśnie długo wyczekiwanym działaniem.

Warto przypomnieć także, że w Sklepie Windows znajduje się już aplikacja o nazwie Czytnik, która służy do otwierania mięedzy innymi plików PDF, a we wrześniu zeszłego roku pojawiły się informacje, jakoby Micrsooft rozwijał kolejne, podobne programy obsługujące pliki pakietu Office. Czy ich premiera związana będzie z pojawieniem się dedykowanej Windows 8 wersji takich programów jak Word, Excel czy PowerPoint? "Czytnikowe" zamiary Microsoftu wydają się bardzo intrygujące, choć mając na względzie dotychczasowe zainteresowanie Microsoftu polskim rynkiem, jeżeli chodzi o ofertę muzyczno-filmową, ciężko być optymistą w kwestii otwarcia cyfrowego kiosku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu