Microsoft

Microsoft uczy dzieciaki programowania, używając... Minecrafta [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Microsoft uczy dzieciaki programowania, używając... Minecrafta [prasówka]
7

Minecraft to nie tylko jedna z najpopularniejszych gier na świecie, ale również, jak się okazuje, narzędzie do nauki programowania. A przynajmniej takie zastosowanie dla niego znalazł Microsoft. W sieci udostępniono również poradnik i narzędzia. Minecraft i programowanie https://youtu.be/55jADN4Y7...

Minecraft to nie tylko jedna z najpopularniejszych gier na świecie, ale również, jak się okazuje, narzędzie do nauki programowania. A przynajmniej takie zastosowanie dla niego znalazł Microsoft. W sieci udostępniono również poradnik i narzędzia.

Minecraft i programowanie

Na stronie code.org znajdziemy mocno zmodyfikowaną choć utrzymaną w podobnej stylistyce wersję Minecrafta. Aplikacja jest w gruncie rzeczy narzędziem pozwalającym na naukę podstawowych logicznych ciągów oraz zrozumienie, w jaki sposób odbywa się programowanie. Połączenie Minecrafta z programowaniem może okazać bardzo skutecznym sposobem, by w ogóle zachęcić dzieciaki do nauki.

Microsoft przejął Minecrafta za 2,4 mld dolarów w 2014 roku. Akcja Hour of Code to corocznie organizowana przez firmę inicjatywa, w ramach której dzieci z różnych krajów mogą się uczyć bezpłatnie programowania.

Pandora przejmuje Rdio za 75 mln dolarów

Rdio schodzi ze sceny streamingu muzycznego. Za 75 mln dolarów serwis został przejęty przez amerykańskiego giganta - Pandorę. W rezultacie usługa zostanie zamknięta. Transakcja ta jest szczególnie ważna ze względu na niedawne plany Pandory do ekspansji na rynek globalny. Rdio było obecne w ponad 100 krajach. Nowy właściciel zapewnia, że byli pracownicy serwisu nie zostaną zwolnieni i znajdą pracę pod jego skrzydłami. Warto tutaj zauważyć, że swego czasu Rdio było wyceniane na 500 mln dolarów, a w ramach ostatniej rundy dofinansowania zebrali 125 mln dolarów. Serwis już od pewnego czasu borykał się z problemami i planował ogłoszenie bankructwa. Pandora przejęła wobec tego jedynie kluczowe aktywa, co przypieczętowało los serwisu.

Google zindeksuje apkę mobilną Facebooka

Google będzie miał dostęp do Facebooka. Mobilna wersja wyszukiwarki będzie w stanie indeksować zagnieżdżone w strukturach serwisu linki, lecz nie uzyska żadnych informacji na temat użytkowników, które są dostępne wyłącznie po zalogowaniu do Facebooka. Współpraca ta ma najwyraźniej na celu obustronne korzyści. Goole napędzi Zuckerbergowi nieco ruchu, a sam poszerzy bazę linków w wyszukiwarce. Już wcześniej w wyszukiwarce pojawiały się pewne linki do stron i postów na Facebooku. Teraz ma ich przybyć i na urządzeniach mobilnych w wyszukiwarce zobaczymy więcej publicznych informacji z Facebooka.

1,87 mln kopii Fallouta

Mimo mieszanych opinii Fallout 4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. W 3 dni sprzedano 1,87 mln cyfrowych kopii gry. Najwięcej bo aż 1,2 mln sprzedano na PC - reszta to konsole Xbox One i PS4. Cyfrowa dystrybucja przyniosła Bethesdzie 100 mln dol. Dla porównania ogółem Fallout 4 wygenerował już 750 mln dolarów przychodu, a na rynki na całym świecie trafiło 12 mln egzemplarzy gry.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu