Microsoft

Startuje Microsoft Teams - największy rywal dla Slacka

Konrad Kozłowski
Startuje Microsoft Teams - największy rywal dla Slacka

Po okresie testowym usługa Microsoft Teams wchodząca w skład Office 365 dla Biznesu zostaje publicznie udostępniona. Komunikator mający ułatwić współpracę i korzystanie z rozwiązań oferowanych przez Microsoft - jak aplikacje pakietu Office czy OneDrive - trafia dzisiaj do użytkowników w ponad 180 krajach, w tym również do Polski.

Podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego na żywo, na scenie zobaczyliśmy między innymi Kirka Koenigsbauera, wiceprezesa Microsoft Office. We wstępie wspomniał o tym, że do tej pory aż 50 tysięcy organizacji używało Microsoft Teams w okresie próbnym, który trwał od listopada zeszłego roku. W tym czasie firmie udało się wdrożyć ponad 100 nowości, które są już dostępne w usłudze. Teams porównywane są do rzeczywistej, fizycznej przestrzeni do pracy, dlatego swoje 5 minut miał szef WeWork - najszybciej rozwijającej się marki przestrzeni do co-worku. Ostatnio otwarte biura położone są m. in. w Szanghaju, Bostonie i Nowym Jorku.

Czerpiąc z doświadczeń WeWork Microsoft starał się przenieść do cyfrowego świata wszystkie najważniejsze cechy takiej przestrzeni. Dlatego Teams oparto o 4 filary.

Pierwszym z nich jest możliwie najnowocześniejsza komunikacja wewnątrz zespołu. Konwersację można prowadzić w standardowy, tekstowy sposób, do dyspozycji są kanały publiczne oraz prywatne, a także takie dodatki emoji czy naklejki. Microsoft przygotował także system rozmów głosowych na urządzeniach mobilnych. Rozmowy wideo są dostępne, jak na razie, tylko na Androidzie. Jeśli chodzi o wideokonferencje na komputerach, wtedy do akcji wkracza Skype.

Teams ma być prawdziwym hubem do pracy zespołowej, dlatego z usługą ściśle zintegrowano inne narzędzia Microsoftu jak aplikacje pakietu Office (Word, Excel, PowerPoint), OneNote'a czy PowerBI. Można z nich korzystać bez opuszczania aplikacji Teams, obsługiwany jest podgląd oraz edycja plików. Skupiono się również na tym, by wszystkie te dane i informacje były łatwe do wyszukania.

Microsoft Teams można łatwo dostosować do własnych predyspozycji. Dziś, w dniu oficjalnego debiutu usługi, użytkownicy mogą skorzystać z oferty aż 150 aplikacji i usług gotowych do połączenia z Teams. Wśród ostatnio dodanych znalazło się Trello, jedna z najpopularniejszych usług do zarządzania projektami w wieloosobowych zespołach. Dodatkowo, nie ma problemu z sięgnięciem po boty.

Za bezpieczeństwo wymienianych wewnątrz Microsoft Teams danych odpowiada najwyższy poziom ochrony stosowany przez Microsoft we wszystkich swoich usługach dla biznesu. Co czeka nas w przyszłości? Między innymi bardzo bliska integracja z Outlookiem i pozostałymi aplikacjami Microsoftu.

Microsoft Teams zostaje więc częścią oferty Office 365 dla Biznesu właśnie dzisiaj. Oprócz Polski, usługa trafia do 180 innych krajów w 19 wersjach językowych. Wśród wspieranych języków znajduje się oczywiście język polski. Aktualną ofertę Office 365 znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu