Microsoft

Czyżby kolejne wersje Microsoft Surface miały procesory AMD?

Paweł Winiarski
Czyżby kolejne wersje Microsoft Surface miały procesory AMD?
1

Podobno Microsoft nie jest zadowolony ze współpracy z Intelem i rozważa wyposażenie nowych produktów z linii Surface w procesory konkurencji - AMD.

Na pewno tak jak ja kojarzycie komputery Microoft Surface z procesorami Intela. I choć od Surface 3 partnerstwo na linii Microsoft-Intel cały czas funkcjonowało - to mówi się, że koncern z Redmond był rozczarowany problemami z procesorem Skylake, które pojawiały się w Microsoft Surface 4. Efekt? Amerykańska firma rozważa rozpoczęcie współpracy z AMD, co oczywiście będzie wiązać się będzie z obecnością ich procesorów w nowych urządzeniach linii Surface.

Nie oznacza to jednak całkowitego zerwania współpracy z Intelem. Jeśli informacje się jednak potwierdzą, już tej jesieni dowiemy się o nowych Surface wyposażonych również w chipy AMD - oznaczałoby to, że klient będzie miał wybór odnośnie tego, jakie komponenty napędzą kupiony przez niego sprzęt. Do Surface'ów miałby trafić 12nm AMD Picasso SoC - podobno nawet istnieje już taki prototyp.

Generalnie wiele osób czekana zapowiedzi nowych produktów z tej linii. Mówi się o Surface z dwoma ekranami oraz o napędzanym procesorem AMD laptpopie z portem USB-C zamiast Surface Connect.

Zobacz też: Recenzja Microsoft Surface Pro 6

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, jestem bardzo ciekawy jak wpłynie to na przyszłość linii Surface i jej popularność oraz jak odbije się na wydajności poszczególnych sprzętów. Teoretycznie przecież będzie można je ze sobą porównywać - tylko jaki interes miałby Microsoft w scenariuszu, kiedy urządzenie z procesorem jednego producenta jest choćby minimalnie mniej wydajne od drugiego?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu