Microsoft

Microsoft pisze nowy rozdział w historii Windows i zaczyna go ogromnym sukcesem

Jakub Szczęsny
Microsoft pisze nowy rozdział w historii Windows i zaczyna go ogromnym sukcesem
74

Windows 10 to dla Microsoftu ogromny skok. Po nieudanej "ósemce" przyszedł czas na dużo bardziej przemyślanego następcę. Dopracowano nie tylko sam system Microsoftu, który dużo lepiej będzie radził sobie z obsługą urządzeń 2w1, ale także sposób, w jaki prowadzono prace nad nową wersją okienek. Klucz...

Windows 10 to dla Microsoftu ogromny skok. Po nieudanej "ósemce" przyszedł czas na dużo bardziej przemyślanego następcę. Dopracowano nie tylko sam system Microsoftu, który dużo lepiej będzie radził sobie z obsługą urządzeń 2w1, ale także sposób, w jaki prowadzono prace nad nową wersją okienek. Kluczem do sukcesu Microsoftu był program Windows Insider - teraz gigant zbiera tego owoce.

Ruszyła aktualizacja do Windows 10

Microsoft na potrzeby masowej aktualizacji do Windows 10 zarezerwował w CDN-ach (rozproszone systemy dostarczania treści w Internecie) aż do 40 Tb/s, co ma pozwolić na szybką i bezproblemową aktualizację dla wszystkich osób, które zdecydowały się na rezerwację nowej wersji systemu. Według informacji z Windows Central, obecnie w niektórych CDN-ach obserwuje się już ruch związany z Windows 10 na poziomie 10 Tb/s, co jest wartością ogromną. Dla porównania - Apple w trakcie swoich największych wydarzeń transmitowanych w Internecie osiągał 8 Tb/s - szacuje się, że Microsoft osiągnie górny pułap zarezerwowany w CDN-ach.

To zaś oznacza, że chętnych do zaktualizowania Windows 10 jest więcej, niż przypuszczaliśmy. Odpowiednie dane przedstawiające konkretne liczby powinny być znane niebawem. Adopcja Windows 10 może być skutecznym narzędziem do zbudowania mocnego wizerunku Windows 10 na rynku - to jest sukces, którego potrzebuje Microsoft właściwie od premiery Windows 7, który nie pozwolił rozwinąć skrzydeł nieudanej "ósemce".

Warto wziąć pod uwagę również to, że aktualizowanie Windows 10 w dalszym ciągu nastręcza wielu problemów użytkownikom Windows 7 i 8.1. Ruch związany z Windows 10 może być z tego powodu konkretnie zaniżony - jeżeli i Wy macie trudności z zaktualizowaniem swoich systemów do nowszej wersji - polecamy nasz specjalny wpis, w którym odpowiadamy na Wasze pytania.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu