Microsoft

Tanie i całkiem ciekawe dwie nowe Nokie od Microsoftu już niedługo w Polsce

Jakub Szczęsny
Tanie i całkiem ciekawe dwie nowe Nokie od Microsoftu już niedługo w Polsce
38

Nie Nokia jako Nokia - za tymi telefonami stoi rzecz jasna Microsoft na mocy umów, dzięki którym dział mobilny tego producenta przeszedł do Redmond. Tymczasem Microsoft pod szyldem Nokii niedługo wprowadzi do Polski dwa nowe telefony komórkowe w niskiej cenie, o rozsądnej w tej klasie specyfikacji s...

Nie Nokia jako Nokia - za tymi telefonami stoi rzecz jasna Microsoft na mocy umów, dzięki którym dział mobilny tego producenta przeszedł do Redmond. Tymczasem Microsoft pod szyldem Nokii niedługo wprowadzi do Polski dwa nowe telefony komórkowe w niskiej cenie, o rozsądnej w tej klasie specyfikacji sprzętowej, w standardowej konstrukcji korespondującej z wcześniejszym wyglądem telefonów komórkowych.

Nowe urządzenia w portfolio Microsoftu raczej nie zadowolą maniaków potężnych smartfonów, najlepszych aparatów fotograficznych w telefonach - jednak jest jeszcze grupa odbiorców, która z takich sprzętów będzie zadowolona. Mówię tutaj o seniorach, bo nawet skupiając się na tej bardziej "hi-tech" stronie technologii nie należy zapominać o wszystkich grupach korzystających ze zdobyczy nowoczesnej techniki. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na prezent dla dziadka, babci - być może takie telefony wpadną Wam w oko.

Nokia 230 i 230 Dual SIM charakteryzują się ekranem o przekątnej 2,8 cala, jednak ich obsługa odbywa się za pomocą przycisków nawigacyjnych oraz klawiatury alfanumerycznej. Urządzenia - mimo niskiej ceny (obydwa modele dostępne będą za niewiele - 249 złotych) zostały wyposażone w aparat fotograficzny o matrycy 2 MP z lampą błyskową LED. Jak przyznaje sam Microsoft - ta oferta nie stanowi konkurencji dla smartfonowej części rynku mobilnego:

Nokia 230 oraz Nokia 230 Dual SIM to propozycja Microsoft skierowana do tych osób, które cenią sobie w telefonach przede wszystkim kompaktowy rozmiar, przywiązanie do estetycznego wyglądu, wytrzymałą baterię, intuicyjność użytkowania oraz kluczowe funkcjonalności, dostępne w przystępnej cenie.

Konstrukcje tego typu charakteryzują się bardzo długimi czasami pracy - urządzenia są w stanie wytrzymać nawet 23 godziny rozmów i do 27 godzin w trybie gotowości (wariant Dual SIM jest pod tym względem nieco gorszy - 22 dni).

Jako, że nie mamy do czynienia ze smartfonami można się obawiać o dostępność aplikacji dla tych urządzeń. W komórkach obecna jest m. in. przeglądarka Opera Mini, a także aplikacje Facebooka oraz Twittera przygotowane przez Microsoft. Oprócz tego użytkownicy mogą skorzystać z Radia FM, odtwarzacza MP3, a dodatkowe akcesoria dla swojego telefonu można sparować za pomocą interfejsu Bluetooth 3.0.

Rzecz jasna - to nie są urządzenia dla wszystkich

I choć na przykład moją babcię udało się jakoś przeciągnąć na "smartfonową stronę mocy", to jednak nie wszyscy seniorzy są tak skorzy do korzystania z technologii mobilnych. Dobrym wyborem może być telefon komórkowy - nie tak inteligentny jak znane nam wszystkim, liczące się najbardziej modele - jednak spełniające przyrodzone im funkcje w stu procentach. Taki tani, nie tak bogaty w funkcje telefon może być również w powodzeniem "zapasową" słuchawką w razie, gdy nasze główne urządzenie odmówi posłuszeństwa.

Microsoft nie podał niestety konkretnej daty wprowadzenia tych urządzeń do sprzedaży - jednak ma to mieć miejsce w okolicach końcówki roku.

Grafika / źródło: Informacja prasowa Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu