1

Microsoft nie próżnuje, a użytkownicy Xboxa One mogą być tylko zadowoleni

Kilka dni temu na Xboxa One trafiła październikowa aktualizacja, która w miesiąc po premierze konsoli w Polsce przyniosła między innymi obsługę OneGuide dla polskich dekoderów telewizyjnych oraz usprawnienia dla tych, którzy wybrali pozbawiony Kinecta zestaw. Z nowości korzystałem każdego dnia i wiem, że zapowiedzi Microsoftu o stawaniu się One’a coraz lepszym centrum multimedialnym nie były […]

Kilka dni temu na Xboxa One trafiła październikowa aktualizacja, która w miesiąc po premierze konsoli w Polsce przyniosła między innymi obsługę OneGuide dla polskich dekoderów telewizyjnych oraz usprawnienia dla tych, którzy wybrali pozbawiony Kinecta zestaw. Z nowości korzystałem każdego dnia i wiem, że zapowiedzi Microsoftu o stawaniu się One’a coraz lepszym centrum multimedialnym nie były pustymi słowami. Co jednak z tymi, dla których Xbox One to tylko konsola i nie są (jak na razie) zainteresowani tymi dodatkowymi funkcjami?

W odpowiedzi na kolejne pozycje z listy życzeń użytkowników wkrótce sporych usprawnień doczekają się opcje personalizacji głównego ekranu oraz profile graczy. Za tło będą mogły posłużyć odblokowane podczas rozgrywki grafiki dostarczane przez autorów gier, więc wielu z nich będzie posiadało wyjątkową tapetę dostępną tylko dla oddanych graczy. O wiele ciekawszą zapowiedzią jest jednak nadchodząca możliwość ustawienia dowolnej grafiki jako tło – to ma być możliwe dzięki zaktualizowanej jeszcze w październiku aplikacji Media Player.

4

Osoby pragnące uczynić swój profil niepowtarzalnym także będą miały się wykazać. Do informacji na temat konta będzie można dodać dane odnośnie naszej lokalizacji oraz biografię. Pod nowością o nazwie „showcase” ukryta została karuzela klipów, którymi zdecydujemy się podzielić na ekranie głównym naszego profilu. Ma to być naszą „wizytówką”, z którą zapoznają się odwiedzający nasz profil użytkownicy – mogą wybiórczo oglądać opublikowane nagrania lub obejrzeć je wszystkie.

2

Po zniknięciu aplikacji Facebooka i Twittera z Xboxa 360 wydawało się, że Microsoft na dobre zrezygnował z integracji konsoli z sieciami społecznościowymi. Integracja ta powraca, lecz w zmienionej formie, ponieważ nie mówimy o pojawieniu się typowej aplikacji w Sklepie Xbox, lecz możliwościach łatwego udostępniania naszych osiągnięć i klipów obserwującym nas na Twitterze. Decyzja o tym, co pojawi się na naszym twitterowym koncie należy tylko do nas, ponieważ żadne wiadomości nie będą automatycznie wysyłane bez naszej wiedzy. Planowane są także usprawnienia dla OneGuide – nowością ma być sekcja wyświetlająca rekomendacje kanałów i nie tylko, ale nie wiemy czy pojawi się także w naszym regionie.

3

Nie są to zmiany rewolucyjne, ale podobnie jak te z października wpływają na poprawienie codziennego użytku z konsoli. Podobnie jak w przypadku innych platform Microsoftu, także i przy Xboksie One preferowane są regularne aktualizacje w niedalekich odstępach czasowych, niezawierające znacznych zmian, lecz dostarczające te mniejsze o wiele szybciej do użytkowników.