Konsole

Microsoft nie próżnuje, a użytkownicy Xboxa One mogą być tylko zadowoleni

KK
Konrad Kozłowski
1

Kilka dni temu na Xboxa One trafiła październikowa aktualizacja, która w miesiąc po premierze konsoli w Polsce przyniosła między innymi obsługę OneGuide dla polskich dekoderów telewizyjnych oraz usprawnienia dla tych, którzy wybrali pozbawiony Kinecta zestaw. Z nowości korzystałem każdego dnia i wie...

Kilka dni temu na Xboxa One trafiła październikowa aktualizacja, która w miesiąc po premierze konsoli w Polsce przyniosła między innymi obsługę OneGuide dla polskich dekoderów telewizyjnych oraz usprawnienia dla tych, którzy wybrali pozbawiony Kinecta zestaw. Z nowości korzystałem każdego dnia i wiem, że zapowiedzi Microsoftu o stawaniu się One'a coraz lepszym centrum multimedialnym nie były pustymi słowami. Co jednak z tymi, dla których Xbox One to tylko konsola i nie są (jak na razie) zainteresowani tymi dodatkowymi funkcjami?

W odpowiedzi na kolejne pozycje z listy życzeń użytkowników wkrótce sporych usprawnień doczekają się opcje personalizacji głównego ekranu oraz profile graczy. Za tło będą mogły posłużyć odblokowane podczas rozgrywki grafiki dostarczane przez autorów gier, więc wielu z nich będzie posiadało wyjątkową tapetę dostępną tylko dla oddanych graczy. O wiele ciekawszą zapowiedzią jest jednak nadchodząca możliwość ustawienia dowolnej grafiki jako tło - to ma być możliwe dzięki zaktualizowanej jeszcze w październiku aplikacji Media Player.

Osoby pragnące uczynić swój profil niepowtarzalnym także będą miały się wykazać. Do informacji na temat konta będzie można dodać dane odnośnie naszej lokalizacji oraz biografię. Pod nowością o nazwie "showcase" ukryta została karuzela klipów, którymi zdecydujemy się podzielić na ekranie głównym naszego profilu. Ma to być naszą "wizytówką", z którą zapoznają się odwiedzający nasz profil użytkownicy - mogą wybiórczo oglądać opublikowane nagrania lub obejrzeć je wszystkie.

Po zniknięciu aplikacji Facebooka i Twittera z Xboxa 360 wydawało się, że Microsoft na dobre zrezygnował z integracji konsoli z sieciami społecznościowymi. Integracja ta powraca, lecz w zmienionej formie, ponieważ nie mówimy o pojawieniu się typowej aplikacji w Sklepie Xbox, lecz możliwościach łatwego udostępniania naszych osiągnięć i klipów obserwującym nas na Twitterze. Decyzja o tym, co pojawi się na naszym twitterowym koncie należy tylko do nas, ponieważ żadne wiadomości nie będą automatycznie wysyłane bez naszej wiedzy. Planowane są także usprawnienia dla OneGuide - nowością ma być sekcja wyświetlająca rekomendacje kanałów i nie tylko, ale nie wiemy czy pojawi się także w naszym regionie.

Nie są to zmiany rewolucyjne, ale podobnie jak te z października wpływają na poprawienie codziennego użytku z konsoli. Podobnie jak w przypadku innych platform Microsoftu, także i przy Xboksie One preferowane są regularne aktualizacje w niedalekich odstępach czasowych, niezawierające znacznych zmian, lecz dostarczające te mniejsze o wiele szybciej do użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

xboxXbox One