Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Sony

PlayStation TV zawita do Polski 14 listopada

KK
Konrad Kozłowski
0

Ponad rok zajęło Sony podjęcie decyzji o wprowadzeniu PlayStation TV na rynek europejski. 9 września 2013 roku poznaliśmy ten gadżet pod nazwą PlayStation Vita TV i najwyraźniej Sony postanowiło o zerwaniu z nawiązaniem do ich mobilnej konsoli. Dokładnie za 41 dni PlayStation TV zawita u nas w Po...

Ponad rok zajęło Sony podjęcie decyzji o wprowadzeniu PlayStation TV na rynek europejski. 9 września 2013 roku poznaliśmy ten gadżet pod nazwą PlayStation Vita TV i najwyraźniej Sony postanowiło o zerwaniu z nawiązaniem do ich mobilnej konsoli.

Dokładnie za 41 dni PlayStation TV zawita u nas w Polsce oraz w innych krajach Europy. Wiemy, że poza naszymi granicami za mini konsolę będzie trzeba zapłacić 99 euro (gry w zestawie: Worms Revolution Extreme, OlliOlli i Velocity Ultra), jednak oficjalna polska cena gadżetu Sony nie jest jeszcze znana. Dopiero w okolicach premiery partnerzy handlowi Sony Polska podzielą się z nami tą informacją. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest PlayStation TV oto krótkie podsumowanie.

PlayStation TV umożliwia uruchomienie gier z PSOne, PSP oraz PS Vita na ekranie telewizora HD. Liczba tytułów dostępnych na PS Vita przekroczyła już dawno 1000, lecz znajdzie się sporo gier, których w sklepie Sony z tytułami dla PS TV nie znajdziemy. Wszystko z powodu obecności ekranu i tylnego panelu reagujących na dotyk, kamery i sensorów ruchu obecnych w PS Vita. Za kontrolery posłużą nam sprawdzone DualShock 3 i 4, a pierwszy z nich najprawdopodobniej znajdzie się także w jednym z droższych zestawów PS TV wraz z kartą pamięci, która wymagana jest do działania mini konsoli (podobnie jak PS Vita). Drugą z podstawowych funkcji PS TV jest Remote Play umożliwiająca na zdalne uruchimienie gier z PS4. W przyszłości PS TV pozwoli na granie w tytuły z PlayStation 3 dzięki usłudze PS Now.

Dla przypomnienia inne podstawowe informacje na temat PlayStation TV:

Konsolka ma jednocześnie obsługiwać maksymalnie dwa pady, a rozdzielczość obrazu wyjściowego to maksymalnie 1080i (opcjonalne są 720p i 480p). Jej wymiary to 65.0 na 105.0 na 13.6 milimetrów, a ważyć będzie około 110g. W środku znalazł się czterordzeniowy procesor ARM® Cortex™-A9 core oraz układ graficzny IMG SGX543MP4+. PS Vita TV wyposażono w złącza USB 2.0, HDMI oraz LAN. Łączyć się będzie także bezprzewodowo dzięki obsłudze Wi-Fi w standardach b/g/n oraz Bluetooth 2.1.

Dziś, kiedy PlayStation 3 można nabyć za około 500 złotych, kosztujące około 400 złotych PlayStation TV wydaje się niestety mało atrakcyjnym produktem. Gry z pierwszego PlayStation, PSP i PS Vita nie robią wrażenia na dużym ekranie, a funkcja Remote Play jest zarezerwowana jedynie dla posiadczy najnowszego PlayStation 4. Przyjęcie się PS TV na rynku będzie więc przede wszystkim zależało od tego ile przyjdzie nam za nie zapłacić, a biorąc pod uwagę koszt dodatkowych akcesoriów jak pad czy karta pamięci nie wygląda to po prostu najlepiej.

Pełna lista dostępnych gier na PlayStation TV.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: