1

Microsoft News dla iOS i Androida od dzisiaj dostępna także w Polsce

Microsoft News
Microsoft News to platforma dystrybucji informacji obejmująca szereg źródeł, czołowych marek mediowych na świecie. Teraz pojawiła się nowa wersja aplikacji na smartfony z systemami iOS i Android pod tą samą nazwą. Polska wersja aplikacji – Microsoft Wiadomości zawiera treści pochodzące od blisko 50 marek mediowych z naszego rynku. W ramach Microsoft News można znaleźć bieżące wiadomości z kategorii: rozrywka, biznes, sport, styl życia, nauka i technika oraz motoryzacja.

Microsoft News, podobnie jak Google News to globalna platforma oferująca dostęp do treści ze znanych i cenionych marek prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych za pośrednictwem rozmaitych serwisów i aplikacji. Serwis MSN, część Microsoft News, rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie – miesięcznie korzysta z niego ponad pięć milionów użytkowników. Tylko w maju br. wygenerował w naszym kraju 374 miliony odsłon.

Dzięki nowoczesnym aplikacjom dla iOS i Androida będziemy mogli dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Chcemy oferować dostęp do najlepszych treści zarówno w środowisku Windows 10, jak i na innych platformach. – deklaruje Michał Adamczyk, odpowiadający za Microsoft News w Polsce.

Czym jest Microsoft News?

Microsoft News to rozwiązanie rozwijane za sprawą serwisu MSN od blisko 23 lat. W tej chwili w ramach tego projektu publikowane są informacje pochodzące od ponad 3000 różnych wydawców, wszystkie zebrane w jednym miejscu i posegregowane tematycznie w kategoriach rozrywka, biznes, sport, styl życia, nauka i technika oraz motoryzacja. Poza dostępnością na aplikacjach mobilnych dla Androida i iOS, Microsoft News dostępny jest również na platformie Windows 10 oraz Xbox One.

Nowa aplikacja dla smartfonów wprowadza szereg udogodnień, które pozwolą jeszcze lepiej konkurować z Google News. Mowa tu między innymi o nowym, ciemnym stylu wyświetlania newsów, personalizacji zawartości naszego feeda oraz nowe widgety, które można umieścić bezpośrednio na ekranie głównym smartfona. Aby pobrać nową wersje aplikacji wystarczy przejść na tę stronę.