Microsoft

Microsoft News dla iOS i Androida od dzisiaj dostępna także w Polsce

Kamil Pieczonka
Microsoft News dla iOS i Androida od dzisiaj dostępna także w Polsce
1

Microsoft News to platforma dystrybucji informacji obejmująca szereg źródeł, czołowych marek mediowych na świecie. Teraz pojawiła się nowa wersja aplikacji na smartfony z systemami iOS i Android pod tą samą nazwą. Polska wersja aplikacji – Microsoft Wiadomości zawiera treści pochodzące od blisko 50 marek mediowych z naszego rynku. W ramach Microsoft News można znaleźć bieżące wiadomości z kategorii: rozrywka, biznes, sport, styl życia, nauka i technika oraz motoryzacja.

Microsoft News, podobnie jak Google News to globalna platforma oferująca dostęp do treści ze znanych i cenionych marek prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych za pośrednictwem rozmaitych serwisów i aplikacji. Serwis MSN, część Microsoft News, rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie – miesięcznie korzysta z niego ponad pięć milionów użytkowników. Tylko w maju br. wygenerował w naszym kraju 374 miliony odsłon.

Dzięki nowoczesnym aplikacjom dla iOS i Androida będziemy mogli dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Chcemy oferować dostęp do najlepszych treści zarówno w środowisku Windows 10, jak i na innych platformach. – deklaruje Michał Adamczyk, odpowiadający za Microsoft News w Polsce.

Czym jest Microsoft News?

Microsoft News to rozwiązanie rozwijane za sprawą serwisu MSN od blisko 23 lat. W tej chwili w ramach tego projektu publikowane są informacje pochodzące od ponad 3000 różnych wydawców, wszystkie zebrane w jednym miejscu i posegregowane tematycznie w kategoriach rozrywka, biznes, sport, styl życia, nauka i technika oraz motoryzacja. Poza dostępnością na aplikacjach mobilnych dla Androida i iOS, Microsoft News dostępny jest również na platformie Windows 10 oraz Xbox One.

Nowa aplikacja dla smartfonów wprowadza szereg udogodnień, które pozwolą jeszcze lepiej konkurować z Google News. Mowa tu między innymi o nowym, ciemnym stylu wyświetlania newsów, personalizacji zawartości naszego feeda oraz nowe widgety, które można umieścić bezpośrednio na ekranie głównym smartfona. Aby pobrać nową wersje aplikacji wystarczy przejść na tę stronę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu