Świat

Microsoft kontratakuje - Microsoft Office Live Workspace

Grzegorz Marczak
Microsoft kontratakuje - Microsoft Office Live Workspace
3

Microsoft wypuścił wreszcie onlinową wersję swojego narzędzia do współpracy i dzielenia się dokumentacją czyli Microsoft Office Live Workspace. Narzędzie to (czy też może serwis) umożliwia grupową pracę oraz daje możliwość zarządzania dokumentami. Workplace współpracuje oczywiście z desktopow...

Microsoft wypuścił wreszcie onlinową wersję swojego narzędzia do współpracy i dzielenia się dokumentacją czyli Microsoft Office Live Workspace.

Narzędzie to (czy też może serwis) umożliwia grupową pracę oraz daje możliwość zarządzania dokumentami. Workplace współpracuje oczywiście z desktopowymi narzędziami od MS, ale umożliwia również podgląd dokumentów nawet w sytuacji w której nie mamy na komputerze zainstalowanych odpowiednich programów (oczywiście do edycji potrzebne są juz offlinowe narzędzia takie jak office).
MS stworzył nawet specjalne dodatki do pakietu office, które pozwalają nam sprawniej dzielić się dokumentami w Office workplace (oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie i nie działa do końca tak jak by mogło).

MS dobrze wykorzystuje fakt, że użytkownicy narzędzi biurowych już od dawna znają to narzędzie (bo jest to nic innego jak onlinowa wersja aplikacji sharepoint) co spowoduje, że dużo łatwiej będzie im skorzystać z tego rozwiązania niż z aplikacji google (które swoją drogą jeszcze mają sporo do nadrobienia).

Z praktyki mogę powiedzieć, że sharepoint (oraz jego onlinowa wersja) to narzędzie które ma dużo potencjału jeśli się je odpowiednio wdroży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoftofficepraca grupowa