Microsoft

Microsoft zapowiada Game Stack - platformę do tworzenia gier

Piotr Kurek
Microsoft zapowiada Game Stack - platformę do tworzenia gier
5

Microsoft prezentuje narzędzia dla deweloperów pozwalające na proste i wygodne tworzenie gier na wiele platform — także mobilnych.

Projekt xCloud nad którym pracuje Microsoft ma pozwolić na wygodne granie w produkcje z Xboxa na urządzeniach przenośnych — a wszystko dzięki chmurze. Zanim jednak dostaniemy w swoje ręce to rozwiązanie minie jeszcze sporo czasu. Zaprezentowane kilka dni temu „działające” demo mnie nie zachwyciło, choć z wypiekami na twarzy czekam na rozwój wydarzeń. Firma ma jeszcze sporo czasu na dopieszczenie tej usługi, a pierwsi testerzy będą mieli okazję sprawdzić, jak to wszystko działa jeszcze w tym roku.

Zobacz też: Tak działa Forza Horizon 4 na smartfonie. Microsoftu pomysł na granie wszędzie jest świetny

Na urządzenia z iOS i Androida oraz konsolę Nintendo Switch zmierza wolnymi krokami Xbox Live. Jak pisał Paweł w swoim wpisie Xbox Live na Nintendo Switch, Androidzie oraz iOS. Mają rozmach w tym Microsoft:

Twórcy gier mają dostać narzędzie, dzięki którym niezależnie od platformy, będą mogli korzystać z Xbox Live, a tym samym połączą graczy bawiących się na różnych urządzeniach. Mielibyśmy dostać możliwość międzyplatformowej synchronizacji osiągnięć, posiadać jedną listę znajomych, wysyłać wiadomości między platformami czy łączyć się w kluby. Oraz oczywiście – wspólnie grać.

Dziś firma poinformowała o powstaniu nowej inicjatywy Game Stack łączącej wszystkie platformy, narzędzia i usługi związane z produkcją gier — nie tylko od studiów niezależnych, ale także od graczy AAA. Ten jeden, wspólny ekosystem oparty składający się z między innymi z chmury Azure, PlayFab, DirectX, Visual Studio, Xbox Live, App Center, czy Havok. Game Stack dostarczy twórcom wszystkiego, co potrzeba do stworzenia multiplatofrmowych tytułów, bez konieczności sięgania po dodatkowe, skomplikowane rozwiązania.

Więcej o samej inicjatywie i planach Microsoft związanych z udostępnianiem rozwiązań na różne platformie usłyszymy na GDC — konferencji Game Developers Conference, która rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu