Świat

Microsoft chce zwrotu błędnie wypłaconych pieniędzy od zwolnionych pracowników

Grzegorz Marczak
Microsoft chce zwrotu błędnie wypłaconych pieniędzy od zwolnionych pracowników
25

Pomyłki w systemach płacowych zdarzają się nawet w największych firmach - w przypadku pracowników firmy, problem jest raczej łatwy do rozwiązania. Wystarczy wewnętrzne memo i jest teoretycznie po sprawie. Co jeśli błędnie wypłaciliśmy pieniądze pracownikom których właśnie zwolniono ? Sprawa robi się...

Pomyłki w systemach płacowych zdarzają się nawet w największych firmach - w przypadku pracowników firmy, problem jest raczej łatwy do rozwiązania. Wystarczy wewnętrzne memo i jest teoretycznie po sprawie. Co jeśli błędnie wypłaciliśmy pieniądze pracownikom których właśnie zwolniono ? Sprawa robi się już trudniejsza, tym bardziej jeśli chodzi o Microsoft.

Kiedy Google staje się tym złym i niedobrym monopolistą, wszyscy powoli zapominają iż tą zaszczytną pozycję zajmował do tej pory Microsoft. Niestety MS potrafi przypomnieć o sobie w jednym z gorszych stylów, na przykład każąc zwolnionym pracownikom (tylko w ostatnimi miesiącu firma zwolniła aż 1400 osób) oddać nadpłacone błędnie pieniądze.


Nie wiadomo niestety o jaką kwotę pomylił się dział HR wypłacając pracownikom pensje, można jednak wyobrazić sobie iż akurat grono zwolnionych już pracowników od których można by nie żądać zwrotu nie wywołało by problemów finansowych w firmie. Oczywiście Microsoft ma prawo do swoich roszczeń - natomiast w kwestii dobrego smaku jest czy żąda się od bezrobotnych pieniądze czy też przyjmuje pomyłkę "na twarz".

Obawiam się, że w tak dużej korporacji jak MS nikt nawet przez chwilę przed wysłaniem poczty do byłych pracowników nie zastanowił się nad potencjalnym medialnym wydźwiękiem tej sprawy. Zadziały korporacyjne procedury, poczta została wysłana i sprawa teoretycznie się zakończyła.

Nie wiem tylko dlaczego nikt nie przewidział iż zwolniony pracownik nie koniecznie musi być zadowolony z takiej sytuacji i upubliczni całą sprawę wraz z pocieszną korespondencją od Microsoftu (jak słusznie zauważył Techcrunch w informacji od działu HR nie ma nawet słowa o tym jak pomyłka wpłynęła na wartość wypłaty i gdzie dokładnie był błąd w kalkulacjach).

Niestety PR-owo źle to wygląda i myślę, że wartość zwróconych przez zwolnionych pracowników pieniędzy nie była tego warta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Microsoft