Świat

Marc Andreessen - wywiad którego warto posłuchać!

Grzegorz Marczak
Marc Andreessen - wywiad którego warto posłuchać!
6

Dla tych którzy nie kojarzą nazwiska Marc Andreessen wspomnę jedynie, że był on założycielem Netscape, jest współtwórcą Ning (generator serwisów społecznościowych, który rozwija się bardzo dynamicznie), inwestorem Digga i Twittera oraz zasiada w zarządzie Facebook i eBay. Podczas wywiadu Marc opo...

Dla tych którzy nie kojarzą nazwiska Marc Andreessen wspomnę jedynie, że był on założycielem Netscape, jest współtwórcą Ning (generator serwisów społecznościowych, który rozwija się bardzo dynamicznie), inwestorem Digga i Twittera oraz zasiada w zarządzie Facebook i eBay.

Podczas wywiadu Marc opowiada o Facebooku i jego walce o zarabianie pieniędzy w inny sposób niż agresywna reklama banerowa. Jest też kilka ciekawych informacji o Ning.com oraz dyskusja temat innowacji w technologi, mobilności i wielu innych interesujących zagadnieniach.Kiedy rozmowa przeszła na temat serwisu Twitter.com obaj panowie nieźle się uśmiali kiedy padło pytanie o to ile ten serwis zarabia. Przy okazji usłyszałem też jedną z lepszych i prostszych definicji Twittera. Według Andreessona jest to połączenie sms-ów z blogiem, czyli piszemy o tym co teraz robimy ale nie tylko. Na pytanie dlaczego zainwestował w Twittera odpowiedz nie była już tak bardzo racjonalna - wygląda na to, że była to inwestycja w ludzi bardziej niż w zyskowny biznes (no ale tego Pana akurat stać na mało racjonalne inwestycje).

Nie będę jednak opisywał wszystkich ciekawostek z tego wywiadu. Polecam obejrzeć!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

diggTwitterFacebook