Polska

W Polsce powstaje największa wypożyczalnia rowerów elektrycznych na świecie!

Grzegorz Ułan
W Polsce powstaje największa wypożyczalnia rowerów elektrycznych na świecie!
16

To prawdziwa bomba, Nextbike Polska już jest praktycznie monopolistą w Polsce, wygrywa większość przetargów w Polsce na dostarczenie systemów wypożyczalni rowerów dla włodarzy poszczególnych miast w Polsce. Przy czym rowery elektryczne do tej pory były znikomym odsetkiem w uruchamianych przez nich wypożyczalniach. Teraz zmieni się to na Pomorzu.

Dzisiaj podpisana została w Gdańsku umowa na utworzenie Systemu Roweru Metropolitalnego. Umowa podpisana została pomiędzy 14 samorządami należącymi do Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMG-G-S) oraz spółki Nextbike Polska.

To dla nas ważny moment. Dzisiaj w Gdańsku podpisaliśmy umowę na stworzenie i prowadzenie Systemu Roweru Metropolitalnego. Zakłada ona powstanie na terenie Trójmiasta i przyległych gmin sieci 660 stacji wyposażonych w 4080 rowerów elektrycznych. Nowy system będzie funkcjonował pod wdzięczną nazwą Mevo.

Źródło: Facebook.

W ramach umowy ma powstać 660 stacji wypożyczali rowerów elektrycznych, których ma być aż 4080 sztuk. Według Nextbike ma to być największy system roweru elektrycznego na świecie, do tego uruchomiony przez cały rok. Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy spółki Nextbike:

Jesteśmy przed dużym wyzwaniem logistycznym, żeby zapewnić – w naszej ocenie – najnowocześniejszy system rowerowy w Europie.

Nowe stacje staną w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, oraz w 11 innych gminach - Tczew, Pruszcz Gdański, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo, Żukowo, Kartuzy, Stężyca, Somonino oraz Sierakowice. Jakie ceny? W systemie dostępny ma być system abonamentowy, w którym za miesiąc zapłacimy nie więcej niż 10 zł, a w ramach którego będziemy mogli korzystać z przejazdów przez 90 minut każdego dnia, a po przekroczeniu tego limitu opłata za wypożyczenie wyniesie 5 groszy z minutę jazdy.

System ma ruszyć jeszcze tej jesieni - 18 listopada w ograniczonej liczbie rowerów - 1224, a na wiosnę ma zostać uruchomiony już w 100%, czyli z pełną liczbą 4080 rowerów elektrycznych.

Źródło: Business Insider Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu