Mobile

Meucci - Dzwoń na zagraniczne numery bez dodatkowych opłat za połączenia międzynarodowe

Grzegorz Ułan
Meucci - Dzwoń na zagraniczne numery bez dodatkowych opłat za połączenia międzynarodowe
33

Przyznam, że z pewnym niedowierzaniem zapoznawałem się z tym projektem, ale sprawdziłem, przetestowałem i rzeczywiście tak to działa. W dużym skrócie Meucci to taka hybryda GSM-VoIP. Wystarczy zainstalować aplikację (Android lub iOS), wybrać numer znajomego z kontaktów na telefonie i zadzwonić do niego, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajduje, czy w kraju czy za granicą.

Co najważniejsze, znajomy nie musi posiadać zainstalowanej aplikacji Meucci, która w takim przypadku staje się pośrednikiem połączenia i przesyła znajomemu SMS-a z prośbą o zadzwonienie na lokalny numer telefonu, po czym połączenie zostaje aktywowane.

Aplikacja nie korzysta z połączenia internetowego, a jakość połączenia jest bliska jakości normalnego połączenia komórkowego, co stawia tę aplikację wyżej niż inne rozwiązania dostępne na urządzeniach mobilnych, czyli Skype, WhatsApp czy Viber. A to nie wszystko, Meucci umożliwia również rozmowy grupowe w podobny sposób, również bez internetu, również na numery za granicą i to wszystko w ramach opłat lokalnych.

Sprawdziłem w praktyce jak to działa i tak jak wspominałem wyżej, odbiorca bez zainstalowanej aplikacji dostał SMS-a, zadzwonił na podany lokalny numer i mogliśmy zacząć normalnie rozmawiać.

Rozwiązanie sprawdza się w przypadku, gdy mamy znajomych za granicą, gdyż za pośrednictwem Meucci, każde połączenie jest realizowane poprzez lokalną sieć GSM, czyli w przypadku posiadania oferty no limit, możemy dzwonić po całym świecie i rozmawiać ze znajomymi zupełnie tak jakby byli w kraju i w ramach posiadanej oferty.

To chyba pierwsza tego typu aplikacja, dla której odległość traci tak naprawdę znaczenie. Co ciekawe, twórcy nie przewidują monetyzacji tej usługi, ma być darmowa na zawsze - nic tylko korzystać. Więcej informacji o usłudze znajdziecie w dziale FAQ.

Strona główna Meucci.
Aplikacja do pobrania z Google Play.
Aplikacja do pobrania z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu