Mobile

HTC 10 nie będzie kosztować 2999 PLN. Tyle zapłacimy za dużo słabszą wersję "Lifestyle"

Grzegorz Marczak
HTC 10 nie będzie kosztować 2999 PLN. Tyle zapłacimy za dużo słabszą wersję "Lifestyle"
65

Przyznam, że jestem w szoku. Dziś okazało się bowiem, że cena HTC 10, którą wczoraj podaliśmy - cena którą usłyszeliśmy podczas konferencji wprowadzającej HTC 10 (byłem jednym z pytających) - nie dotyczy flagowego modelu ale wersji LifeStyle.

HTC 10 Lifestyle to mocno zubożona wersja posiadająca procesor Snapdragon 652 (HTC 10 to Snapdragon 820), do tego telefon ma 3 GB RAM (HTC 10 to 4GB), ostatnia różnica to nieco wolniejszy moduł LTE obsługujący do 300Mb/s. I to za ten model HTC w Polsce życzy sobie 2999 PLN. Szczerze mówiąc nie rozumiem tej ceny, patrząc na specyfikację.

Nie do końca na chwilę obecną rozumiem co się dzieje, ponieważ miałem wrażenie że wczoraj na Facebooku HTC potwierdzało cenę 2999 za HTC10. Sprawdziliśmy dodatkowo jak wyglądając ceny HTC w UK i okazuje się, że za HTC 10 trzeba zapłacić 570 funtów (z upustem jest to 513 funtów). Wychodzi więc na to, że w UK ten telefon będzie tańszy niż w PL. No chyba, że to też cena wersji Lifestyle.

W Niemczech cena HTC 10 to 700 EUR a w USA 700 USD. Cena pochodzi z oficjalnej strony HTC. Nie rozumiem więc w jaki sposób w Polsce za 2999 PLN będziemy mieli wersję HTC Lifestyle, w momencie kiedy na świecie w tej cenie jest flagowy HTC 10.

Cena HTC 10 (tej pełnej wersji) na chwilę obecną jest nieznana. Rozumiem, że głównymi kanałami sprzedaży mają być operatorzy, ale mimo wszystko cena detaliczna to ważna informacja przy premierze nowego telefonu.

Jak tylko dowiemy się czegoś więcej o cenie HTC 10 zaktualizujemy ten wpis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile