Gry

Metro Exodus nie zatrzyma się na stacji Steam. Gra trafi wyłącznie do Epic Games Store

Piotr Kurek
Metro Exodus nie zatrzyma się na stacji Steam. Gra trafi wyłącznie do Epic Games Store
29

Konkurencyjne stawki przyciągają do Epic Games Store nie tylko małych twórców, ale także duże studia. W nowo powstałym sklepie, na wyłączność, będzie dostępna naprawdę mocna pozycja, której premiera nastąpi za kilka tygodni.

The Division 2 w wydaniu na PC, oprócz Uplay, będzie sprzedawane w sklepie Epic Games Store. Ubisoft jako pierwsze duże studio zdecydowało się na ten dość drastyczny krok z bardzo prostego powodu -- konkurencyjne do Steam stawki zapewnią lepsze przychody. Paweł, w swoim wpisie Odważna decyzja Ubisoft. The Division 2 nie kupicie na Steam zastanawia się, czy Epic Games nie kupiło tej wyłączności. Wiadomo natomiast, że to początek głębszej współpracy obu firm.

Zobacz też: Epic Games Store kusi twórców. Część z nich opuszcza Steam i wybiera nowy sklep

Dziś dowiadujemy się, że kolejna, bardzo duża i długo wyczekiwana premiera trafi na wyłączność do Epic Games Store. Ukraińskie studio 4A Games, które od 2010 roku tworzy gry z serii Metro przygotowuje się do wypuszczenia na rynek najnowsze produkcji z tego uniwersum -- Metro Exodus. Kampania marketingowa gry trwa w najlepsze, a od jakiegoś czasu dostępna jest w przedsprzedaży. Także na platformie Steam. Dziś 4A Games oraz wydawca Metro Exodus, Deep Silver poinformowali, że tytuł ostatecznie nie trafi na Steam i w wersji na PC będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem Epic Games Store.

To dość zaskakująca wiadomość, tym bardziej, że jak już wspominałem, gra od jakiegoś czasu dostępna jest w przedsprzedaży. Steam potwierdza, że dziś zamknie możliwość składania zamówień na tę pozycję. Jednocześnie uspokaja wszystkich, którzy skusili się na preorder w tym właśnie sklepie Jak możemy przeczytać na oficjalnej karcie produktu: Wszystkie osoby, które dokonały zakupu w przedsprzedaży otrzymają Metro Exodus na premierę, która będzie miała miejsce 15 lutego. Sklep zapewnia również, że na platformie pojawią się wszystkie dodatki, aktualizacje i DLC.

Metro Exodus w Epic Games Store dostępne jest w dwóch wersjach: Edycji Standardowej za 214,99 zł i Gold Edition za 304,99 zł.

Aktualizacja

Na steamcommunity (dzięki Drooith) pojawił się wątek rozpoczęty przez producenta gry. Przeczytać w nim możemy, że Metro Exodus powróci na platformę Steam 14 lutego 2020 roku -- co daje Epic Games Store roczną wyłączność na sprzedaż gry w wersji PC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu