Gry

Odważna decyzja Ubisoft. The Division 2 nie kupicie na Steam

Paweł Winiarski
Odważna decyzja Ubisoft. The Division 2 nie kupicie na Steam
4

Sklep Epic Games rośnie w siłę. Chyba nikt nie spodziewał się, że twórcy Fortnite tak szybko złapią tak mocnego partnera i zagarną Steamowi tak dużą grę.

Pamiętacie jak nie wierzyłem, że Epic Games będzie w stanie przyciągnąć do swojego sklepu jedynie małych wydawców i namówić ich by ominęli platformę Steam? Najwyraźniej się myliłem, bo Ubisoft nie zamierza pojawić się z The Division 2 w sklepie Valve, a pojawi się właśnie w sklepie Epic. No i oczywiście u siebie, czyli na Uplay.

Aktualnie nie mamy planów na wypuszczenie The Division 2 na platformie Steam.

- powiedział serwisowi Polygon przedstawiciel Ubisoftu.

Wiele wskazuje, że to dopiero początek współpracy Ubi i Epic, wybrane produkcje mają pojawiać się w Epic Store również w przyszłości.

Epic cały czas zakłóca ten chory rynek a ich wsparcie dla modelu dystrybucji third party jest tego najnowszym przykładem i Ubisoft chce to wspierać.

- dodaje Ubi.

Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać dalej i ile pieniędzy od Epic poszło na tę połowiczną wyłączność. Pierwsze The Division nieźle się sprzedawało, więc na pewno jest to szpilka wbita Steamowi. Z drugiej strony przy takim ogromie gier dostępnym w sklepie Valve i całej platformie skupionej wokół graczy raczej nie wróżę odebrania korony w najbliższych latach. Ale fajnie, że sklep Epic powstał i się rozwija, to może się odbić na PC-towych graczach tylko pozytywnie. Oczywiście The Division 2 na konsolach pojawi się normalnie - zagramy zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksie One.

Premierę The Division 2 przewidziano na 15 marca 2019 roku.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu