Facebook

Messenger Lite, czyli Facebook sam przygotował lżejszą wersję swojego komunikatora

Paweł Winiarski
51

Kilka dni temu pisałem o tym, że Messenger staje się chaotycznym kombajnem, tymczasem Facebook właśnie wypuścił Messenger Lite, czyli komunikator pozbawiony tych wszystkich nowoczesnych bajerów.

Messenger nigdy nie był idealną aplikacją, ale ostatnio rozrósł się w tak dziwny sposób, że ciężko się w nim połapać. Mój dzień, tona naklejek i gifów - jeśli kiedyś aplikacja była lekkim komunikatorem, to już dawno taka nie jest. W tekście pytałem Was o nieoficjalne alternatywy, tymczasem sam Facebook wypuścił swoją.

Messenger Lite oferuje podstawowe funkcje Messengera - wysyłanie tekstu, zdjęć i linków, bez tych wszystkich nowoczesnych bajerów, które ostatnio trafiły do standardowej wersji aplikacji. Messenger Lite waży zaledwie 10 MB i ma trochę inną ikonę. Program został przygotowany z myślą o krajach, gdzie internet bezprzewodowy działa słabo.

Messenger Lite zaczyna trafiać do użytkowników w takich miejscach, jak Kenia, Tunezja, Malezja, Sri Lanka i Wenezuela. W pozostałych krajach ma pojawić się w nadchodzących miesiącach.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookFacebook chatmessenger