Motoryzacja

Zobacz Mercedesa Klasy X za 100 000 Euro! Stuningowany pick-up od Carlex Design powalił mnie na kolana

Marek Adamowicz
Zobacz Mercedesa Klasy X za 100 000 Euro! Stuningowany pick-up od Carlex Design powalił mnie na kolana
5

Polska firma tuningująca wnętrza nie boi się żadnego wyzwania. Dlatego też do jej oferty dołącza przerobiony pick-up jakim jest Mercedes klasy X!

Carlex Design to firma, która zajmuje się profesjonalnym tuningiem współczesnych samochodów. Produkty, które wychodzą spod ręki polskich profesjonalistów doceniane są na całym świecie. Tym razem przygotowany został projekt samochodu, który z luksusem teoretycznie ma niewiele wspólnego, a jego środowiskiem naturalnym jest raczej wieś, błoto i ciężka praca. Specjaliści od Carlex Design stworzyli kolejne dzieło sztuki, które zdecydowanie powala na kolana. Oto Mercedes-Benz X-klass Yachting Edition.

Chociaż prezentowane fotografie przedstawiają wizualizację projektu, to przedstawiciele Carlex Design zapewniają, że projekt został już ukończony i czeka na akceptację klienta. Podobnie jak w przypadku innych projektów polskiego tunera, najwięcej zmian zaaplikowano do wnętrza pick-upa. Do wykończenia wnętrza użyto m.in. skóry Nappa Porzellan z bardzo miękkim licem, którą można spotkać w produktach sygnowanych przez Maybacha. Carlex Design dał jeszcze możliwość skóry wyższej jakości o nazwie Full Grain. Oczywiście nie zapomniano o dużej ilości alcantary i najwyższej jakości drewna.

Wewnątrz uwagę przykuwają również całkowicie zmienione fotele, których producentem jest Recaro. Oczywiście również tutaj zadbano o najwyższej jakości skórzane obicie oraz wykończenie pleców drewnem. W przypadku Mercedesa klasy X, specjaliści z Carlex Design zdecydowali się również na wymianę kierownicy na inny model i również obszycie jej skórą.

Auto zostało też poddane modyfikacjom w stylistyce. Bodykit przygotowany przez Carlex Design składa się z piętnastu elementów wykonanych z włókna węglowego. W nadkolach znalazły się 21-calowe felgi aluminiowe z modelu Mercedes-Maybach S650 Coupe – z tego ostatniego zapożyczono również osłonę chłodnicy. Z zewnątrz najciekawsze jest jednak wykończenie skrzyni ładunkowej, którą wyłożono wysokogatunkowym drewnem. Całe auto pokryto porcelanową bielą oraz czekoladowym brązem.

Chociaż dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują, to by stać się właścicielem Mercedesa X-klass Yachting Edition, trzeba liczyć się z wyłożeniem ponad 100 000 Euro (ponad 450 000 zł). Na szczęście podana cena zawiera już zakup samochodu w wersji X250d. Jak na projekty Carlex Design, nie jest to wygórowana cena.

źródło: motor1.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu