Motoryzacja

Elektryczny Mercedes EQC będzie tańszy niż Audi e-tron, znamy ceny w Polsce

Kamil Pieczonka
Elektryczny Mercedes EQC będzie tańszy niż Audi e-tron, znamy ceny w Polsce
8

Mercedes i Audi w krótkim czasie wprowadzą do swojej oferty bardzo podobne elektryczne samochody. Będą to pierwsze tego typu propozycje obu producentów i adresowane są do podobnego grona klientów, dlatego trudno uciec od porównań między nimi. Dzisiaj już wiemy, że to auto ze Stuttgartu będzie tańsze, choć różnica w cenie nie jest wcale duża.

Mercedes EQC to nadal bardzo drogi samochód

Auta elektryczne nie należą do najtańszych propozycji na rynku i dotyczy to wszystkich modeli. Nawet te najmniejsze i najtańsze kosztują około 100 000 PLN co dla wielu z nas jest ceną zaporową. Nic więc dziwnego, że tradycyjni producenci aut najpierw oferują drogie modele, które w porównaniu z spalinowymi odpowiednikami, już tak mocno nie odstają. Wygląda na to, że to dobra strategia, bo według wcześniejszych doniesień, zainteresowanie jest całkiem spore.

Na temat Audi e-tron pisaliśmy już całkiem sporo, Tomek Niechaj miał okazję dłużej pojeździć tym modelem i opisał swoje wrażenia. Wspominał też o cenie, która startuje od kwoty 342 800 PLN, ale po doposażeniu może znacznie przekroczyć 400 000 PLN. Dzisiaj poznaliśmy cenę konkurencyjnego modelu - Mercedes EQC, którego cennik startuje od 328 300 PLN, jest więc tańszy o 14 500 PLN. Przy takiej cenie zakupu różnica to zaledwie nieco ponad 4%, ale warto ten fakt odnotować. Niestety nie wiadomo jeszcze jak cena będzie przedstawiała się po doposażeniu, bo pełny konfigurator nie jest jeszcze dostępny.

Dla przypomnienia, Mercedes EQC powstał na bazie płyty podłogowej z modelu GLE, mierzy 4,9 metra długości i posiada dwa silniki elektryczne napędzające obie osie. W sumie oferują one moc 408 KM i aż 765 Nm momentu obrotowego dostępnego praktycznie w całym zakresie pracy. Dzięki temu samochód ma osiągać 100 km/h w czasie około 5.1 sekundy. W aucie zamontowano baterie o pojemności 80 kWh, które zaoferują zasięg około 400 km (450 km w specyfikacji NEDC). Nie zabraknie oczywiście technologii szybkiego ładowania prądem stałym i wszystkich nowinek technicznych Mercedesa, na czele z systemem MBUX. Dostawy pierwszych egzemplarzy EQC powinny rozpocząć się pod koniec bieżącego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu