Windows

Menu Start z "siódemki" w Windows 10, dzięki Start10. To chyba lekka przesada

Konrad Kozłowski
109

Jak w największym skrócie opisać komuś Windows 10? "Nie musisz się niczym martwić. Menu Start jest na swoim miejscu" - powinno załatwić sprawę. Traumie, jaką przeżyły miliony użytkowników w Windows 8, położono kres w momencie darmowego uaktualnienia do Windows 10, więc nie sądziłem, że ktokolwiek bę...

Jak w największym skrócie opisać komuś Windows 10? "Nie musisz się niczym martwić. Menu Start jest na swoim miejscu" - powinno załatwić sprawę. Traumie, jaką przeżyły miliony użytkowników w Windows 8, położono kres w momencie darmowego uaktualnienia do Windows 10, więc nie sądziłem, że ktokolwiek będzie jeszcze zainteresowany kolejnym przywracaniem tego elementu z powrotem. A jednak!

Wydaje mi się, że potrafię zrozumieć przywiązanie i problematyczną stronę przyzwyczajeń, bo samemu jest mi trudno pogodzić się z wieloma zmianami, którymi raczą nas autorzy oprogramowania etc. W Windows 10 naprawdę brakuje mi Charms Bara, ale centrum akcji również w wielu sytuacjach bywa pomocne, więc jeszcze przez pewien czas będę z nim "walczył i dam mu "wygrać" (czyt. przyzwyczaję się). Ekran Start był jednak zmianą zbyt rewolucyjną i nachalną, dlatego powstanie aplikacji, która zamieni ekran Start na menu Start było w jakimś stopniu uzasadnione.

Stardock to firma z wieloletnim stażem w przygotowywaniu aplikacji dla systemu Windows, których zadaniem jest ulepszanie, poprawianie i zmienianie elementów wizualnych systemów. To właśnie oni mają w swoim portfolio programy przywracające menu Start w Windows 8 oraz tryb okienkowy dla aplikacji ze Sklepu Windows pod "ósemką". Mogłoby się wydawać, że dziś Stardock nie ma się do czego "przyczepić" i firmie pozostanie jedynie zająć się takimi dodatkami jak świetne Fences i innymi. Jest jednak inaczej. Bo menu Start w Windows 10 można przecież podmienić na to... z Windows 7.

Dokładnie na to pozwala Start10. Dzięki programowi pozbyć się można wszelkich elementów zaczerpniętych z Windows 8, które w nowej formie trafiły do menu Start w Windows 10. Mowa przede wszystkim o aktywnych kafelkach, które można też po prostu odpiąć. Jeśli to jednak nie wystarczy i poczujecie potrzebę przywrócenia pełnego stylu menu Start z Windows 7 to zaledwie kilkoma kliknięciami załatwicie sprawę. Nie potrafię znaleźć poważniejszego uzasadnienia dla takiej decyzji, ale jeżeli czujecie taką potrzebę, to Start10 możecie potestować przez 30 dni bez żadnych opłat. Później będziecie musieli zakupić aplikację za 4,99 dolara.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu