Antyapps

Ta aplikacja przypomni o zjedzeniu pięciu posiłków dziennie

A
Antyapps
0

Hasło pięć posiłków dziennie jest wałkowane na wszelkie sposoby już długi czas. Małe, za to częste porcje mają dłużej podtrzymywać uczucie sytości, wypierając nawyki objadania się lub szukania przekąsek. Zmianę w harmonogramie posiłków warto zacząć od porządnych narzędzi, które przypomną o jedze...

Hasło pięć posiłków dziennie jest wałkowane na wszelkie sposoby już długi czas. Małe, za to częste porcje mają dłużej podtrzymywać uczucie sytości, wypierając nawyki objadania się lub szukania przekąsek. Zmianę w harmonogramie posiłków warto zacząć od porządnych narzędzi, które przypomną o jedzeniu w odpowiednim momencie. Taką aplikacją jest na przykład obecne na Androidzie Meal Reminder od polskiego dewelopera.

Od razu dobra wiadomość: Meal Reminder w całości dostępne jest po polsku. Spolszczony został nie tylko interfejs, ale też wszystkie zasoby tego programu. Dzięki temu, korzystanie z niego jest już wybitnie proste i raczej nie powinno nikogo do siebie zrazić.

W Meal Reminder da się ustawić przypomnienia o zjedzeniu pięciu posiłków, kolejno: pierwszego i drugiego śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. W przypadku słabej woli dopuszczalne jest dopisanie do tego harmonogramu jednej przekąski. Można ją jednak dodać tylko po kolacji. Godziny wieczorne nie są najlepszą porą na podjadanie, więc to mimo wszystko średni pomysł.

Styl powiadomień da się tu w pewnym stopniu dopasować do własnych preferencji. Dotyczą one głównie wykorzystania dźwięków lub wibracji, bo, jak się okazuje, Meal Reminder może przypominać o zjedzeniu zaplanowanego posiłku nawet wtedy, gdy telefon został wyciszony. Jest to oczywiście funkcja opcjonalna, tak samo jak obecność ikonki programu na pasku powiadomień, gdy zaplanowane są alarmy.

Niestety, są tu pewne dotkliwe niedoróbki.

Przede wszystkim, Meal Reminder nastawione jest na odhaczanie zjedzonych dań na bieżąco. Nie można w tym programie zaznaczyć, że któryś posiłek spożyło się wcześniej. To frustrujące i jednocześnie niezrozumiałe. Jedząc coś na kilka minut przed powiadomieniem i tak trzeba będzie czekać na pełną godzinę, żeby wyłączyć alarm.

Sprawa się w ogóle mocno komplikuje, gdy pominie się któryś posiłek. W moim odczuciu wszystkie pozostałe dania w harmonogramie powinny zostać przesunięte w czasie. W Meal Reminder nie dzieje się nic. Nie zjadłeś? Trudno. Przepadło.

Pozostaje czekać na solidną aktualizację, która rozwiąże przynajmniej problem odznaczenia posiłków przed ich zaplanowanym czasem. Na chwilę obecną, brak tej funkcji mocno denerwuje i zniechęca do korzystania z tej aplikacji. Można ją jednak na własną rękę przetestować, bo dostępna jest za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: