Antyapps

Jaka to piosenka? - mobilny quiz bazujący na popularnym teleturnieju

A
Antyapps
0

Nie jest to pierwszy mobilny quiz, który podbija serca użytkowników smartfonów. Milionerzy cieszyli się ogromną popularnością przez wiele długich miesięcy — ale ostatnio ich pozycja jakby osłabła. Ostatnie tygodnie należą do kolejnej interpretacji teleturnieju — tym razem chodzi o muzyczny quiz...

Nie jest to pierwszy mobilny quiz, który podbija serca użytkowników smartfonów. Milionerzy cieszyli się ogromną popularnością przez wiele długich miesięcy — ale ostatnio ich pozycja jakby osłabła. Ostatnie tygodnie należą do kolejnej interpretacji teleturnieju — tym razem chodzi o muzyczny quiz doskonale znany z anteny TVP1. Tytuł jednak nie traktuje o melodiach, a piosenkach — zasady jednak są bliźniaczo podobne. I choć tutaj wygrywane kwoty są (niestety) tylko wirtualne, to radość z odgadywania kolejnych numerów jest tak wielka, że rozumiem dlaczego ludzie mają problem by się od tej produkcji oderwać!

Jaka to piosenka: a ty po ilu nutkach odgadniesz piosenki?

Jeżeli znacie formułę telewizyjną teleturnieju, to tutaj również poczujecie się jak w domu. Jaka to piosenka działa identycznie — w pierwszej rundzie wybieramy kategorie i staramy się odgadnąć tytuł piosenki. Kolejne wyzwania to wzajemne wybieranie kategorii dla naszego rywal i "licytacja" na nutki. A na końcu czeka na nas wielki finał, w którym staramy się odgadnąć jak najwięcej przebojów. Później jeszcze wirtualne wręczenie nagrody pieniężnej i tyle — to główny trzon rozgrywki, w którym czeka na nas cały zestaw hitów z różnych gatunków muzycznych.

Jak czytamy w opisie aplikacji:

Oto tylko niewielka część artystów, którzy zadadzą nam najważniejsze w tej grze muzycznej! Czy zgadniesz, jaka to melodia?

POLSKIE PRZEBOJE – m.in. Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Zakopower, Enej, Margaret
ŚWIATOWE HITY – m.in. Alan Walker, Avicii, Ed Sheeran, Luis Fonsi, Sia, Maroon 5
POLSKI RAP – m.in. Taco Hemingway, TACONAFIDE, Pezet, OSTR, Paktofonika
ŚWIATOWY RAP – m.in. Eminem, DMX, BIG SHAQ, Snoop Dogg, 50 Cent, Post Malone
POLSKI ROCK – m.in. Strachy na Lachy, Pidżama Porno, Luxtorpeda, Coma, Kult, Dżem
ŚWIATOWY ROCK – m.in. Aerosmith, AC/DC, Metallica, Linkin Park, Green Day, Korn
DISCO POLO – m.in. Sławomir, Zenek Martyniuk, Power Play, Czadoman, After Party, Boys

I całe mnóstwo innych gwiazd polskiej i światowej muzyki!

To zabawa która jest idealna w swojej prostocie, a dzięki całemu pakietowi znanych hitów — wciąga i ani trochę nie dziwi mnie to, że gra nie schodzi z pierwszego miejsca mobilnych list przebojów. Tym bardziej, że ma także tryb rywalizacji, który — w przypadku iOS — korzysta z tablic wyników w Game Center. Gra dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo. W ramach IAP można usunąć reklamy i dokupić dodatkowe nutki, ale kto wie, może nie będziecie potrzebować żadnej z tych opcji?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: