Antyapps

1Money – z tym programem aż chce się oszczędzać!

Antyapps
1Money – z tym programem aż chce się oszczędzać!
4

Regularne kontrolowanie wydatków to dobry nawyk, nie tylko przy ograniczonym budżecie. W obecnych czasach, gdy przepływ pieniędzy w dedykowanych programach śledzi się tak łatwo, naprawdę trudno znaleźć solidną wymówkę żeby tego nie robić. Jeśli do tej pory waszym usprawiedliwieniem była niechęć...

Regularne kontrolowanie wydatków to dobry nawyk, nie tylko przy ograniczonym budżecie. W obecnych czasach, gdy przepływ pieniędzy w dedykowanych programach śledzi się tak łatwo, naprawdę trudno znaleźć solidną wymówkę żeby tego nie robić. Jeśli do tej pory waszym usprawiedliwieniem była niechęć do niespolszczonego interfejsu albo brak synchronizacji danych z innymi kontami, to mam dla was złą wiadomość. Aplikacja 1Money to wszystko ma.

Mimochodem miałam już styczność z wieloma programami do kontroli budżetu. Jestem jednak o tyle ciężkim przypadkiem, że zawsze w jakiś sposób potrafiły mnie one do siebie zniechęcić – albo przez nadmiar funkcji, albo przez ich niedobór, lub też po prostu z powodu niezbyt wygodnego menu. Muszę przyznać, że 1Money udało się mnie zainteresować na tyle, że dłuższa współpraca z tym programem wydaje mi się korzystną opcją.

Niczego tutaj nie brakuje, a przy okazji aplikacja nie zarzuca użytkownika serią niepotrzebnych danych do wypełnienia. Aby korzystać z 1Money nie trzeba nawet zakładać konta, co niestety powoli staje się standardem. Konieczność logowania się mailem w programach, z których nie wiadomo nawet, czy będzie się korzystać, bywa frustrująca.

Założenie konta ma jednak swoje plusy. Co zrozumiałe, jest ono potrzebne do współdzielenia budżetu pomiędzy użytkownikami. Coraz częściej spotyka się łączone listy zakupów, nareszcie więc przyszedł czas na to, żeby móc dzielić się domowym budżetem. Z tego powodu 1Money szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku par.

Nie można się też tu przyczepić do wygody interfejsu. Dane do 1Money wpisuje się szybko, przełączanie się między wydatkami i wpływami jest błyskawiczne, a program umożliwia też różnorakie działania jeśli chodzi o przepływ gotówki i pieniędzy z konta. Wszystko jest na tyle dobrze opisane, że nie trzeba nawet zastanawiać się, jak to działa. Dorzućcie do tego możliwość śledzenia zbiórek pieniężnych na konkretne cele, opcjonalną blokadę hasłem i funkcjonalny widget, a otrzymacie program bliski ideału.

Z 1Money warto zacząć przygodę z oszczędzaniem.

Jest to aplikacja na tyle przyjazna użytkownikowi, że nie powinna do siebie zrazić, mimo oczywistego wysiłku, który trzeba włożyć w jej prowadzenie. Będzie też dobrym startem do już bardziej poważnego oszczędzania. Do tego jednak przyda się aplikacja bardziej zasobny program – w takim wypadku sprawdźcie chociażby ClevMoney, o którym pisaliśmy w tym artykule.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu