Motoryzacja

McLaren 720S poddany tuningowi przez Carlex Design: zobacz polskie dzieło sztuki

Marek Adamowicz
McLaren 720S poddany tuningowi przez Carlex Design: zobacz polskie dzieło sztuki
12

McLaren 720S kupując takie auto właściciele chcą się wyróżniać. Dlatego powstały takie podmioty jak Carlex Design, które pomagają w indywidualizacji.

W obecnych czasach tuning stał się nieodzowną częścią współczesnej motoryzacji. Sami producenci mają odpowiednie wydziały w swoich strukturach, których zadaniem jest wspomaganie klienta podczas indywidualizacji zamówienia. Jednak na całym świecie istnieje ogromna ilość prywatnych podmiotów, które na co dzień zajmują się m.in. tworzeniem unikalnych wnętrz. I właśnie tym zajmuje się polska firma Carlex Design, będąca coraz mocniejszym graczem na tej działce rynku. Oto efekty ich prac w sportowym McLarenie 720S.

Polscy mistrzowie z Carlex Design: zaczęło się ponad 10 lat temu

Marka Carlex Design jest niezwykle popularną i znaną na całym świecie firmą zajmującą się modyfikacją wnętrz luksusowych samochodów. Wszystko zaczęło się w 2007 roku kiedy to dwoje ludzi z pasją połączyło wspólne siły i stworzyło firmę, która w w krótkim czasie zdobyła światową sławę. Pierwszym autem, którego wnętrze zostało zmodyfikowane w Carlex Design był lekko zapuszczony Ford Sierra. Po prezentacji efektów pracy ruszyła lawina zamówień.

Obecnie w Carlex Design zamówienia składają jedni z najważniejszych ludzi na świecie – mowa tutaj zarówno o świecie celebrytów, jak i polityków. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie tutaj odnowione i zmodyfikowane zostało wnętrze Fiata 126p, przeznaczonego dla amerykańskiego aktora Toma Hanksa. Obecnie tworzone są prawdziwe dzieła sztuki, które później rozjeżdżają się po całym świecie. Nad całym projektem czuwa sztab ludzi, a średni czas modyfikacji wynosi od dwóch do czterech tygodni – oczywiście w zależności od stopnia trudności przedział czasowy może być wydłużony (nawet do kilku miesięcy). Obecnie z firmą z Czechowic-Dziedzic współpracuje około 150 rzemieślników – od tapicerów po projektantów (znajdzie się nawet rzeźbiasz). Wróćmy jednak do McLarena 720S.

Polscy mistrzowie z Carlex Design: tworzą dzieła sztuki

Zmodyfikowane wnętrze tego sportowego samochodu zdecydowanie można nazwać prawdziwym dziełem sztuki. W tym wypadku zastosowana została kolorystyka purpurowa z jasnymi przeszyciami i wstawkami. Materiały, które znajdziemy wewnątrz McLarena 720S to między innymi skóra, włókno węglowe czy alcantara. Wnętrze doskonale współpracuje z nadwoziem, które otrzymało graficzne motywy skrzydeł.

Nie wiadomo nic na temat modyfikacji mechanicznych, którym miałby być poddany wspomniany McLaren 720S. Seryjnie ten samochód napędzany jest 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Generuje on 720 KM i 770 Nm momentu obrotowego, a sprint do 100 km/h zajmuje zaledwie  2,9 sekundy – 200 km/h osiągane jest już po 7,8 sekundy. Prędkość maksymalna tego samochodu to 341 km/h. To fascynujące osiągi, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę, że McLaren 720S waży zaledwie 1270 kg!

Prezentowany McLaren 720S nie jest jedynym projektem przygotowanym przez Carlex Design. W Portfolio firmy znajdziemy też wiele innych równie luksusowych aut – właściciele takich samochodów jak Ferrari, Porsche czy Lamborghini regularnie odwiedzają mistrzów tuningu z Polski. Na koncie są również projekty nie do końca związane z motoryzacją, gdyż Carlex Design podejmowało się modyfikacji wnętrz jachtów, a nawet samolotów! Odbiór marki przez zagraniczne media jednoznacznie wskazuje, że ten projekt okazał się wielkim sukcesem.

Źródło zdjęć: Carlex Design

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu