Artykuł sponsorowany

Sprawdź, jakie są aktualne światowe trendy w zarobkach deweloperów

Redakcja Antyweb
Sprawdź, jakie są aktualne światowe trendy w zarobkach deweloperów
5

Istnieje wiele powodów, dla których niektórzy preferować mogą pewien rodzaj kariery ponad inne. Ale bądźmy ze sobą szczerzy: deweloperzy zasługują na wysokie pensje, biorąc pod uwagę ich istotną pozycję w światowym łańcuchu wartości. Teraz możemy się o tym przekonać sami i wygrać atrakcyjne nagrody!

Przy okazji ostatniej swojej ankiety, VisionMobile po raz pierwszy skierował się do deweloperów z pytaniem o wysokość ich zarobków oraz wynagrodzeń płynących z kontraktów. Rezultaty opublikowane zostały w raporcie The State of the Developer Nation Q1, 2017. Zawarte tam dane zapewniają wgląd w informacje, które są w stanie pomóc deweloperom poprawić ich płace, a z drugiej strony również umożliwić organizacjom znalezienie talentów, których one szukają. Uczestnicy badania mogą natomiast wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

Co wpływa na stawki deweloperów?

  • Deweloperzy pracujący w sektorach wymagających bardziej skomplikowanej wiedzy technicznej lub w sektorach stosunkowo nowych – co za tym idzie na pozycjach, na które trudniej się dostać, i których w rezultacie jest również mniej – posiadają generalnie większe zarobki.
  • Nieczęsto spotykane umiejętności napędzają cenę usług danego dewelopera. Dotyczy to również nowych, rozwijających się sektorów, jak Augmented i Virtual Reality czy Internet of Things.
  • Do światowych standardów ciągle nam bardzo dużo brakuje. Przykładowo, średni programista w Ameryce Północnej zarabia dwukrotnie więcej niż deweloper z Europy Wschodniej.

VisionMobile uruchomił właśnie własną ankietę, dotyczącą deweloperów. Zawiera ona między innymi pytania poświęcone ich zarobkom. Biorąc udział w badaniu można wnieść swój wkład w społeczność.

Co jeszcze można zyskać?

  • Do zgarnięcia są fantastyczne nagrody: iPhone 7, zestaw słuchawkowy Oculus Rift, telefon Google Pixel, zestawy Arduino, kursy Udemy oraz wiele innych.
  • Osobista Karta Oceny Dewelopera, która wykaże twój poziom na tle innych deweloperów z całego kraju.
  • Darmowy egzemplarz raportu "State of the Developer Nation Q3 2017", wraz z kluczowymi konkluzjami, wypływającymi z najnowszej ankiety (sierpień 2017).

WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracaprogramowaniedeweloperzy