Google

Masz problem z aparatem w Nexusie 5 na Androidzie 5.1? Nie tylko Ty

Jakub Szczęsny
Masz problem z aparatem w Nexusie 5 na Androidzie 5.1? Nie tylko Ty
26

Oj, ostatnio Google zalicza serię wpadek z aktualizacjami dla urządzeń Nexus. Po tym, jak niektóre tablety Nexus 7 stały się bardzo ciężkimi deskami do krojenia, niektóre Nexusy 5 zdają się mieć problemy z Androidem 5.1. Po aktualizacji przez OTA pojawiły się głosy, że aplikacja paratu fotografi...

Oj, ostatnio Google zalicza serię wpadek z aktualizacjami dla urządzeń Nexus. Po tym, jak niektóre tablety Nexus 7 stały się bardzo ciężkimi deskami do krojenia, niektóre Nexusy 5 zdają się mieć problemy z Androidem 5.1.

Po aktualizacji przez OTA pojawiły się głosy, że aplikacja paratu fotograficznego w Nexusach 5 nie działa tak, jak powinna. Najczęściej według informacji od użytkowników błąd pojawia się w przypadku wywołania aplikacji kamery przez inną aplikację, np. Facebooka, czy Twittera. Zdarza się także, iż działająca samodzielnie aplikacja również działa niepoprawnie. W przypadku wystąpienia tej niedogodności jest ona po prostu zamykana ze standardowym monitem o zatrzymaniu aplikacji.

Błąd ten może zostać tymczasowo naprawiony przez ponowne uruchomienie urządzenia, jednak jest to jedynie półśrodek, gdyż efekty takiej operacji nie będą utrzymywać się zbyt długo - po pewnym czasie korzystania z urządzenia aplikacja znowu zacznie działać niepoprawnie.

Na forach Google można znaleźć wiele skarg użytkowników Nexusów 5, zatem problem nie jest zwykłą anomalią i powtarza się na innych urządzeniach. Google tej sprawie nadało wysoki priorytet i dzięki temu możemy być pewni, iż stosowna poprawka bardzo niedługo zostanie udostępniona do pobrania i użytkownicy nie będą już zmuszeni do każdorazowego restartu urządzenia, by aplikacja kamery zadziałała na jakiś czas. Co więcej - w niektórych przypadkach włączenie HDR+ powoduje zamrożenie urządzenia i pomocny jest jedynie twardy reset - warto zatem uważać przy korzystaniu z aparatu na dotkniętym niedogodnością urządzeniu.

Grafika: 1

Źródło: Google Bug Report

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu