Google

Mapy Google są coraz bardziej społecznościowe, więc czas dostosować swój profil i to, jak w nich widzą nas inni

Kamil Świtalski
Mapy Google są coraz bardziej społecznościowe, więc czas dostosować swój profil i to, jak w nich widzą nas inni
11

Na te zmiany czekaliśmy od początku rozwoju elementów społecznościowych na platformie. No i powoli trafia do użytkowników — mowa o zarządzaniu swoim publicznym profilem w usłudze!

Mapy Google już dawno przestały być tylko aplikacją do sprawdzania trasy czy nawigacji. Dodawane tam kolejno funkcje niebezpiecznie zbliżają usługę do serwisu społecznościowego — czy tego chcemy czy nie. Funkcje takie jak coraz bardziej szczegółowe oceny, dzielenie się fotografiami i opiniami na stałe wpisały się w repertuar platformy. I od teraz powoli będzie się można pod nimi podpisać jak należy — Google bowiem zaczyna nareszcie dbać o naszą lepszą identyfikację.

Zobacz też: Mapy Google udoskonalają nawigację. Tym razem na Androida i iOS

Lepsze zarządzanie profilem w Mapach Google: nareszcie zyskujemy opcję jego konfiguracji

W ekosystemie Google wszystko spięte jest z naszym jednym kontem. I mimo że składając wszystkie pojedyncze informacje z różnych zakątków swojej platformy gigant będzie miał o nas pełne informacje, to pisząc opinię o restauracji wcale nie musieliśmy podpisywać się imiennie i świecić awatarem, który widzą nasi korespondenci z Gmaila. Teraz nareszcie zyskujemy możliwość dostosowania naszego profilu w Mapach Google. Co prawda trudno tutaj mówić o jakiś rewolucyjnych zmianach, ale bez większego problemu możemy zarządzać tym w jaki sposób będą podpisywane nasze opinie i recenzje miejsc które odwiedzamy, doczekaliśmy się także opcji wyboru awatara oraz napisania kilku słów o sobie. Niby drobiazg — a cieszy.

Zobacz też: Mapy Google. Trasy rowerowe - wykorzystywanie w Polsce.

Aktualizacja: niestety, wygląda na to, że zmiany dokonywane w profilu map działają globalnie — dla całego konta Google. Największą zmianą jest zatem łatwość dostępu do nich, a nie możliwość dostosowania profilu :(.

U mnie nowości te nie są jeszcze dostępne ani na Androidzie, ani na iOS — ale sprawdźcie u siebie. Edycję znaleźć można będzie w rozwijanym menu, w sekcji Twój profil. Zmiany leżą po stronie serwera, także najnowsze wersje aplikacji na zbyt wiele się tutaj nie zdają — Google jak zwykle serwuje zmiany falami kolejnym użytkownikom. Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i... czekać.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu