Google

Mapy Google udoskonalają nawigację. Tym razem na Androida i iOS

Kamil Świtalski
Mapy Google udoskonalają nawigację. Tym razem na Androida i iOS
15

Mapy Google regularnie pracują nad tym, by być jak najlepszą nawigacją. Idzie im naprawdę nieźle.

Kolejne nowości w Mapach Google. Tym razem nie dla restauratorów i miłośników jedzenia ani osób niedowidzących lub niewidomych. Najświeższe zmiany to przede wszystkim usprawnienia w nawigacji. Część z nich już doskonale znana wszystkim użytkownikom aplikacji na Androidzie, część zupełnie nowych dla wszystkich!

Zobacz też: Mapy Google. Trasy rowerowe - wykorzystywanie w Polsce.

Zgłoszenia: nowe opcje w Mapach Google

Mapy Google kilka tygodni temu zaprezentowały Zgłoszenia — funkcję, która pozwalała kierowcom informować innych użytkowników o utrudnieniach na drodze. Wówczas znalazły się tam informacje o wypadkach, kontrolach prędkości oraz korkach. Funkcja ta jednak nigdy nie trafiła na iOS — ale co się odwlecze to nie uciecze. Dzisiaj gigant zapowiedział, że opcje te nareszcie trafią także na iPhone'a.

Na tym jednak jeszcze nie koniec nowości. Aby Mapy Google były jeszcze doskonalsze, gigant wprowadza więcej rodzajów zgłoszeń. Od teraz kierowcy będą mogli informować o zamknięciu pasa, niesprawnym pojeździe czy obiekcie na drodze, który utrudnia / uniemożliwia jazdę. Dzięki temu pakiet informacji staje się bardziej kompletnym, a nawigacja w Mapach Google robi krok naprzód. I tym samym bardziej zbliża się do Waze. Ta platforma może nie jest specjalnie popularna tu, nad Wisłą, ale od lat należy do giganta z Mountain View. Najwyraźniej nadszedł czas, by Mapy Google uszczknęły sobie nieco wygodnej nawigacji — stąd zaczynają się pojawiać opcje, które dotychczas były kojarzone właśnie z Waze.

Nie będę ukrywał, że mnie to cieszy. Oby więcej wygodnych opcji związanych z nawigacją, a kto wie — może w końcu będę mógł rozstać się z NaviExpertem, który wciąż jest dla mnie znacznie wygodniejszą opcją.

Źródło: Blog Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu