Google

Mapy Google i Waze czekają duże zmiany, ale nie macie powodów do obaw

Kamil Świtalski
Mapy Google i Waze czekają duże zmiany, ale nie macie powodów do obaw
2

Jak grom z jasnego nieba uderzyła wieść o tym, że Google pracuje nad drobną restrukturyzacją i nieco namiesza wśród pracowników. Spokojnie - może w ich życiach coś się zmieni, ale produkty nad którymi pracują pozostaną bez zmian. Wciąż będziemy mogli wybierać między Mapami Google, a Waze.

Mapy Google i Waze zostają. Zmiany dotyczyć będą wyłącznie struktury firmy

The Wall Street Journal poinformowało o planach Google, które ma zamiar połączyć ze sobą ekipy pracujące nad oba ich produktami związanymi z mapami i nawigacją. Mowa oczywiście o najpopularniejszych na świecie mapach Google oraz nawigacji Waze, która od wielu lat należy do internetowego giganta. Według źródeł redakcji magazynu - ponad 500 osób pracujących dotychczas nad Waze zostanie dołączonych do ekipy googlowskiej. To spore wydarzenie — bo blisko dekadę, od przejęcia w 2013 roku, ekipa pracował w swojej bańce. Pozostała wypracowana przed przejęciem kultura pracy i zwyczaje. No ale skoro obie ekipy zostaną scalone, to szykują się zmiany.

Google mówi, że planuje utrzymać Waze jako samodzielną usługę i nie ma zamiaru przeprowadzić żadnych zwolnień w ramach reorganizacji.

Wiadomo też, że Waze straci swojego prezesa — bo jako osobny byt po prostu przestanie egzystować taka potrzeba. Mówi się jednak o tym, że nie są planowane żadne zwolnienia. Pytanie tylko, czy osoby które tam rządziły będą zadowolone z takiego obrotu spraw — i czy nie będą się rozglądać za nową pracą. Kto wie, może połączenie sił wyjdzie nam wszystkim na dobre — i zaowocuje szybszą implementacją nowych funkcji w obrębie aplikacji, a także czerpaniem garściami z najlepszych praktyk w drugiej aplikacji?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news