Google

Mapy Google doczekały się lekkiej wersji. Co potrafią Google Maps Go?

Kamil Świtalski
Mapy Google doczekały się lekkiej wersji. Co potrafią Google Maps Go?
4

Kilka dni temu Google przedstawiło lekką wersję swojego mobilnego systemu. W zestawie zaserwowano kilka lekkich alternatyw dla popularnych aplikacji — a teraz dołączają do nich także Mapy Google!

Mapy Google niewątpliwie są jedną z najważniejszych mobilnych aplikacji, jakie posiadamy w naszych smartfonach i tabletach. Pozwolą nie tylko łatwo zlokalizować nasze miejsce pobytu, ale także pomogą dotrzeć do celu, podpowiedzą którędy będzie najszybciej, a nawet zdradzą tajemnice związane z przejazdami komunikacją miejską. Te ostatnie w najświeższej wersji działają jeszcze lepiej niż dotychczas! Aplikacja jednak ma swoje potrzeby — dlatego na słabszych i starszych urządzeniach komfort korzystania z programu jest dużo mniejszy, niż w przypadku najlepszych flagowców. Tutaj z pomocą przychodzą Mapy Google w wydaniu Go!

Google Maps Go — lekkie mapy dla każdego. Co je wyróżnia?

Zacznę może od tego, że kolejna lekka aplikacja dołącza do grona niedostępnych w Polsce — ale spokojnie. Nie oznacza to, że z niej nie skorzystamy — bo jak donosi serwis Android Police, program pobierany z Google Play jest niczym więcej, jak skrótem do webowej aplikacji — taką, z której skorzystać może każdy! Wystarczy tylko skorzystać z tego odnośnika — a w przeglądarce uruchomiona zostanie lekka wersja programu, który niektórzy mają szansę pobrać w Sklepie Play jako Google Maps Go! To zresztą sama forma, z której skorzystał Twitter w swojej aplikacji Twitter Lite.

Jeżeli korzystacie z urządzenia które ledwo radzi sobie z ostatnimi wersjami aplikacji Map Google -- warto zachować ten link w zakładkach. Webowa, lekka, wersja działa zaskakująco sprawnie. Jest szybka, przejrzysta, a także posiada wszystkie najważniejsze funkcje. Co istotne — jest zaprojektowana na tyle zręcznie, że mimo kilku zaawansowanych funkcji nawigacja po niej nie sprawia najmniejszych problemów. Jeżeli wasza przeglądarka internetowa ma dostęp do waszej lokalizacji — program też bez najmniejszego problemu odnajdzie wasze położenie. Szybko i bez najmniejszych problemów!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu