5

Mapa świata serwisów społecznościowych

Francuski serwis lemonde.fr opublikował bardzo ciekawą mapę serwisów społecznościowych i ich popularności na świecie (informacje wygrzebał mashable) Kliknij aby powiększyć mapę. Powyższa mapka pokazuje bardzo wiele ciekawych i przynajmniej dla mnie nowych informacji (w nawiasach to liczba milionów użytkowników). Dzięki tej mapie widać na przykład jak dużo jeszcze facebook ma do nadrobienia jeśli chodzi o […]

Francuski serwis lemonde.fr opublikował bardzo ciekawą mapę serwisów społecznościowych i ich popularności na świecie (informacje wygrzebał mashable)


Kliknij aby powiększyć mapę.

Powyższa mapka pokazuje bardzo wiele ciekawych i przynajmniej dla mnie nowych informacji (w nawiasach to liczba milionów użytkowników). Dzięki tej mapie widać na przykład jak dużo jeszcze facebook ma do nadrobienia jeśli chodzi o ekspansje na inne kontynenty, Myspace zaistniał już na tych największych poza US.

Widać również, że obaj giganci (myspace i facebook) mają jeszcze sporo pracy przed sobą aby pokonać w europie Bebo, nie mówiąc już o innych kontynentach gdzie osiągnięcie pozycji lidera jest praktycznie niemożliwe.