Świat

Yahoo pozwane przez akcjonariuszy.

Grzegorz Marczak
5

Yahoo ma coraz więcej problemów związanych z odrzuceniem oferty Microsoftu. Fundusz emerytalny z Detroit (akcjonariusz), pozwał właśnie zarząd firmy Yahoo do sądu. Powodem pozwu jest niewypełnianie obowiązków zarządu wobec akcjonariuszy a w domyśle odrzucenie atrakcyjnej oferty jaką przedstawił...

Yahoo ma coraz więcej problemów związanych z odrzuceniem oferty Microsoftu. Fundusz emerytalny z Detroit (akcjonariusz), pozwał właśnie zarząd firmy Yahoo do sądu. Powodem pozwu jest niewypełnianie obowiązków zarządu wobec akcjonariuszy a w domyśle odrzucenie atrakcyjnej oferty jaką przedstawił Microsoft.

Akcjonariusze, którzy wnieśli pozew do sądu argumentują swoją decyzję tym, że firma Yahoo nie może bez końca odmawiać na oferty sprzedaży firmy (bo nie jest to pierwsza odmowa Yahoo), a głównym celem jakim powinien kierować się zarząd spółki powinno być dobro (pieniądze) akcjonariuszy.

Jak widać na powyższym przykładzie działania Microsoftu przynoszą skutki - część udziałowców zaczęła zapewne zastanawiać się czy zarobią na swoich akcjach jeśli MS przejmie siłowo Yahoo. Zapewne zdają sobie oni sprawę, że bardziej efektywnym finansowo scenariuszem dla akcjonariuszy było by sprzedanie firmy po proponowanej przez Microsoft cenie.

Dalsze kroki leżą teraz po stronie zarządu Yahoo, który jak wiemy również nie jest jednomyślny jeśli chodzi o decyzję i odmowę na ofertę MS. Wydaje się, że zarząd ma coraz mniej czasu na podjęcie efektywnych działań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YahooMicrosoftpozewsąd