Świat

Liveblog w akcji dzięki coveritlive.com

Grzegorz Marczak
Liveblog w akcji dzięki coveritlive.com
1

coveritlive.com to serwis dzięki któremu możemy stworzyć coś co się nazywa liveblog - czyli blogowanie nowej generacji . Nowość polega na tym iż blgujemy online na zasadzie chata (oprócz tekstu możemy publikować dokładnie te same typy danych (audio, video) co na blogu), podczas sesji liveblog możemy...

coveritlive.com to serwis dzięki któremu możemy stworzyć coś co się nazywa liveblog - czyli blogowanie nowej generacji . Nowość polega na tym iż blgujemy online na zasadzie chata (oprócz tekstu możemy publikować dokładnie te same typy danych (audio, video) co na blogu), podczas sesji liveblog możemy również tworzyć online ankiety, które mogą być na bieżąco wypełniane przez naszych czytelników, podczas liveblogowania czytelnicy mogą również na bieżąco komentować to co dzieje się na blogu.

Autorzy tego typu serwisów widzą ich przyszłość jako narzędzi do przeprowadzania konferencji online, wywiadów oraz do interakcji z użytkownikami serwisów na których takie liveblogi są uruchamiane.

Ciekawostką jest fakt, że całą sesja livebloga (sesje tworzymy tak jak konferencje, określając datę kiedy się zaczynając, zapraszając gości itp) może być po zakończeniu "spotkania" ponownie odtworzona.

Pomysł wydaje się ciekawy tym bardziej, ze liveblog dosyć ładnie integruje się z stronami www oraz blogami.

No to zobaczmy jak to działa- zapraszam do dyskusji w komentarzach :

Ps. Wiem, że nie jest to serwis który powstał kilka dni temu - wcześniej jednak nie miałem okazji o nim wspomnieć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu