AntywebTV

Mamy 1,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Startupy w Mercedesie: Yanosik

Paweł Winiarski
Mamy 1,5 mln unikalnych użytkowników miesięcznie. Startupy w Mercedesie: Yanosik
38

Ciekawe czy jest ktoś, kto nie kojarzy w naszym kraju nazwy Yanosik. Wsiedliśmy do Mercedesa CLA Shooting Brake 220 4MATIC i odwiedziliśmy Poznań, gdzie swoją siedzibę ma firma Neptis S.A. odpowiedzialna za popularną usługę i aplikację.

CB Radio było dla mnie męczące i tak z moim przyjacielem zaczęliśmy się zastanawiać, czym można je zastąpić. W roku 2008 powstał pomysł na Yanosika

– mówi Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu Neptis S.A..

Yanosik to system komunikowania się pomiędzy kierowcami. Adam Tychmanowicz, Prezes Zarządu Neptis S.A. - właściciel Yanosika - aplikację nazywa "cyfrowym cb radiem". W rozmowie z cyklu "Startupy w Mercedesie" dowiecie się, jak wyglądał pierwszy model Yanosika oraz jak potoczyły dalsze losy tego startupu, z którego dziś korzysta 1,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie.

Teraz mamy dość dojrzały produkt, który jest powiązany nie tylko z największym operatorem paliwowym w Polsce, czyli z koncernem PKN Orlen w ramach programu Vitay.

– dodaje Tychmanowicz.

Yanosik dziś współpracuje w zakresie bezpieczeństwa z Policją, a w ostatnim czasie także z firmą Motoprofil. Ta ostatnia współpraca przynosi użytkownikom systemu możliwość szybkiego serwisowania swoich pojazdów.

Jak dziś wygląda społeczność kierowców? Czego Yanosik dowiedział się o nich korzystając z przesyłanych danych o zdarzeniach drogowych? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższej rozmowy z Adamem Tychmanowiczem.

W Mercedesie odwiedziliśmy też:

LocaBikes

Motomi

Joymile

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mercstart