38

Mam już nowy news feed – pierwsze wrażenia bardzo dobre!

Właśnie na moim koncie został uruchomiony nowy News Feed. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. To co oczywiście rzuca się w oczy to mocno wyeksponowane zdjęcia i video, choć przyznam że możliwość regulowania newsfeedem też jest bardzo pożyteczna. Poprzez wyczyszczenie prawego sidebaru lepiej widoczne są też reklamy, nie jest to jednak tak drażniący element jak było […]

Most Recent

Właśnie na moim koncie został uruchomiony nowy News Feed. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. To co oczywiście rzuca się w oczy to mocno wyeksponowane zdjęcia i video, choć przyznam że możliwość regulowania newsfeedem też jest bardzo pożyteczna.

Poprzez wyczyszczenie prawego sidebaru lepiej widoczne są też reklamy, nie jest to jednak tak drażniący element jak było to w starym Facebooku (starym news feeddzie). Przyjemniej też wykonano znikający podczas przewijania blok z informacjami o urodzinach, powiadomieniach i statystyki reklam.

Nie widzę natomiast możliwość ustawienia naszego newsfeeda jeśli chodzi o wyświetlanie rzeczy najnowszy vs najbardziej popularnych. W sumie jeśli algorytm będzie dobrze działał to z stratą tych filtrów można się pogodzić – zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Po krótkich testach mogę powiedzieć, że to najlepsza ewolucja interfejsu Facebooka jaka miała miejsce. Trudno tutaj specjalnie na coś narzekać kiedy tak naprawdę sam strumień z wiadomościami został mocno odświeżony wizualnie a pozbyto się wszelkich elementów które do tej pory przeszkadzały lub były po prostu zbędne.

Facebook

Widok zdjęć (filtr w newsfeed):

Photos

Widok grup (filtr w newsfeed):

Groups

Widok znajomych (filtr w newsfeed) :

All Friends