Mobile

Mam dobre wieści dla użytkowników Wunderlist na Windows 7, 8 i Windows Phone

Konrad Kozłowski
Mam dobre wieści dla użytkowników Wunderlist na Windows 7, 8 i Windows Phone
2

Pewien czas temu ogłoszono sporą aktualizację dla Wunderlist - numerek 3, którym oznaczono nową wersję przyniósł wiele ciekawych nowości, ale jednocześnie zniknęła desktopowa aplikacja dla Windowsa. Nowe wersje aplikacji również nie były idealne, dlatego ekipa Wunderlist zabrała się do pracy. Bez...

Pewien czas temu ogłoszono sporą aktualizację dla Wunderlist - numerek 3, którym oznaczono nową wersję przyniósł wiele ciekawych nowości, ale jednocześnie zniknęła desktopowa aplikacja dla Windowsa. Nowe wersje aplikacji również nie były idealne, dlatego ekipa Wunderlist zabrała się do pracy.

Bezsprzecznie najważniejszą informacją jest pojawienie się standardowej aplikacji Wunderlist dla Windowsa. Zaprezentowana wcześniej aplikacja w stylu Modern UI, która zawitała do Sklepu Windows, choć rzeczywiście niezła, nie miała nawet okazji dotrzeć do sporej części użytkowników. Na co dzień na tablecie sprawdza się całkiem dobrze, lecz na komputerze postanowiłem sięgnąć po webaplikację dla Chrome, która pozwala pracować z Wunderlist w standardowym okienku. Użytkownicy innych przeglądarek zostali więc z niczym, a Wunderlist po prostu musiało coś z tym zrobić.

"Aplikacja dla Windows 7" została udostępniona w ciągu nocy i wygląda na to, że skrzystamy z niej jedynie na Windows 7 i Windows 8 - próba uruchomienia na Windows XP zakończyła się komunikatem o błędzie. Sprawa staje się jasna, gdy zajrzymy do folderu z programem - wtedy zorientujemy się, że tak naprawdę nadal mamy do czynienia z webaplikacją, jednak "opakowaną" w plik exe. Nie mniej, najistotniejsze jest to, że użytkownicy starszych systemów i innych przeglądarek nie muszą już rozglądać się za alternatywą dla Wunderlist.

Wunderlist nie spoczęło jednak na laurach, ponieważ postanowiono także dokonać kilku poprawek w aplikacjach dla Windows 8 i Windows Phone. W wersji dla "ósemki" Wunderlist może być teraz przypięty do krawędzi ekranu, podczas gdy my bęziemy pracować na jego większej części w innych programach. W wydaniu mobilnym dla Windows Phone, aplikacja Wunderlist od teraz wspiera również tryb poziomy, co będzie przydatne przy wpisywaniu dłuższych notatek przy zadaniach.

To nie wszystko. Obydwie aplikacje wyposażono w znacznie lepszą obsługę aktywnych kafelków, dzięki czemu możliwe jest przypinanie naszych list do Ekranu Start - w wielu przypadkach nie musimy już więc nawet otwierać aplikacji, by zobaczyć co jeszcze mamy do zrobienia. Dodatkowo aplikacje dla Windows 8 i Windows Phone doczekały się poprawek związanych z powiadomieniami push, logowaniem przy użyciu Facebooka i Google, podzadaniami czy obsługą plików załączanych do zadań.

Wunderlist zapowiada, że przed końcem roku możemy spodziewać się kolejnych dobrych wieści, ale nie ujawniane są żadne szczegóły. Po nowe aplikacje dla Windows 7, Windows 8 i Windows Phone możecie sięgnąć już teraz.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu