Felietony

Mały mobilny bezprzewodowy głośnik - gra zaskakująco dobrze

Grzegorz Marczak
Mały mobilny bezprzewodowy głośnik - gra zaskakująco dobrze
13

Jak co roku do redakcji Antyweba przychodzą różnego rodzaju świąteczne kartki i upominki. Przeważnie są to jakieś słodkości czy też wymyślne kartki świąteczne. Tym razem jednak obok słodkich niespodzianek dostaliśmy też od Sony Mobile mini głośniczek - nazywam go mobilnym bo nie potrzebuje kabla...

Jak co roku do redakcji Antyweba przychodzą różnego rodzaju świąteczne kartki i upominki. Przeważnie są to jakieś słodkości czy też wymyślne kartki świąteczne. Tym razem jednak obok słodkich niespodzianek dostaliśmy też od Sony Mobile mini głośniczek - nazywam go mobilnym bo nie potrzebuje kabla aby puścić muzykę z telefonu czy tabletu. Wiem, pewnie za chwilę ktoś powie, że jednym drobnym upominkiem załatwili sobie recenzję na Antyweb - szczerze mówiąc mam to... Opisuję zawsze to co jest ciekawe i co mi się podoba a ten gadżet wyjątkowo mnie zainteresował.

Gadżet ten ma nazwę Wireless speaker SRS-BTV5. Jak wspomniałem można go bezprzewodowo podłączyć do urządzeń z Androidem i IOS. Łączymy się oczywiście poprzez bluetooth, choć jest też opcja wykorzystania NFC - jednak z powodu braku tej technologii w iPhonie nie mogłem jej sprawdzić.

Jeśli chodzi o parametry tego głośnika to ponoć wytrzymuje on 4-5 godzin pracy. Ładuje się go do 3 godzin. Głośniczki mają moc 1.2 W (3600 Circle Sound technology) co przy takich wymiarach daje naprawdę sporo (choć oczywiście przy maksymalnej głośności słychać już niedoskonałości). Podłączanie tego urządzenia do iPhona czy iPada jest banalnie proste i w dosłownie minutę możemy słuchać muzyki czy też odebrać telefon w trybie głośnomówiącym (głośnik ma też taką opcję).

Zobaczcie zresztą sami jak to działa i gra:

Jedyny problem w używaniu na jaki natrafiłem to podłączenie głośnika do Macbooka. Nie wiem czy jest ono faktycznie dedykowane tylko iOS czy Android. Macbook nie chciał się sparować z tym urządzeniem. W sieci natomiast nie znalazłem żadnych informacji na temat tego czy mogę ten problem jakoś rozwiązać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobilesony mobile