Samsung

Mało pamięci w Samsungu Galaxy S6? Ta obudowa przypadnie Ci do gustu

Jakub Szczęsny
Mało pamięci w Samsungu Galaxy S6? Ta obudowa przypadnie Ci do gustu
17

Samsung Galaxy S6 upodobnił się do iPhone'a nie tylko designem, ale także pewnym rozwiązaniami w budowie telefonu. Jednym z dowodów na to, że droga z Ameryki do Korei Południowej nie jest taka długa może być fakt, że w najnowszym flagowcu Samsunga zabrakło slotu na karty pamięci. Mimo, że w tym tele...

Samsung Galaxy S6 upodobnił się do iPhone'a nie tylko designem, ale także pewnym rozwiązaniami w budowie telefonu. Jednym z dowodów na to, że droga z Ameryki do Korei Południowej nie jest taka długa może być fakt, że w najnowszym flagowcu Samsunga zabrakło slotu na karty pamięci. Mimo, że w tym telefonie użyto rzeczywiście całkiem sporo przestrzeni dla użytkownika, dla niektórych może byc to zbyt mało.

Temat pamięci w urządzeniach mobilnych podnosiłem w ten weekend, gdzie odnosiłem się do informacji o tym, że Apple zrezygnuje z 16GB wariantu wielkściowego w kolejnej generacji urządzeń iPhone. Wiele gromów spadło na Samsunga, gdy pojawiła się "S-szóstka" - głownie z powodu braku slotu na karty pamięci. Samsung koniecznie chciał udowodnić w tym modelu, że stać go na stworzenie urządzenia nie tylko potężnego, ale również dobrze działającego. Do niedawna posiadałem jeden z flagowych tabletów tego producenta i mimo bardzo dobrej specyfikacji... urządzenie lubiło się zamyślić. Z telefonami bywało podobnie.

Umożliwienie użytkownikom używania slotu na karty pamięci mogło spowodować, że akcesorium słabej jakości - czyli zauważalnie wolniejsze może spowolnić działanie systemu i złamać starania Samsunga w kwestii przygotowania dla użytkowników maksymalnie wydajnego urządzenia - i na papierze i w praktyce. A wiemy, jak Samsung radzi sobie w benchmarkach i jak wygląda jego specyfikacja, pod tym względem jest naprawdę dobrze.

Dla tych, którzy jednak potrzebują większej ilości pamięci, stworzono to akcesorium. Specjalna obudowa dla Samsunga Galaxy S6 przewiduje włożenie doń karty pamięci microSD, natomiast obudowę podłącza się do portu microUSB. Dzięki temu karta skomunikuje się z urządzeniem i będzie w pełni używalna. Nakładka od Incipio ponadto posiada również dodatkową baterię o pojemności 3700 mAh, która obsługuje technologię Quick Charge 2.0 od Qualcomma. Niestety, nie będzie możliwe bezprzewodowe ładowanie urządzenia wyposażonego w tę nakładkę. Cena? 89,99 dolarów z kablem USB dla nakładki oraz częściami, które pozwolą dopasować ją do Samsunga Galaxy S6 lub S6 Edge. Możecie zamówić ją w dowolnym kolorze - dopóki tylko chcecie ją w kolorze czarnym. :)

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu