Ciekawe strony

Małe, śmieszne, ale czasem (nie)potrzebne

Aleksandra Biolik
Małe, śmieszne, ale czasem (nie)potrzebne
6

W newsach z branży tech często można spotkać informacje o stronach, które oferują nazwijmy to "małe/o funkcjonalności". Najczęściej (przynajmniej u mnie) wywołują one mały uśmiech na twarzy, a  w najlepszym razie zapewniają kilka minut zabawy. Chciałam dzisiaj napisać o kilku takich "małych stronach...

W newsach z branży tech często można spotkać informacje o stronach, które oferują nazwijmy to "małe/o funkcjonalności". Najczęściej (przynajmniej u mnie) wywołują one mały uśmiech na twarzy, a  w najlepszym razie zapewniają kilka minut zabawy. Chciałam dzisiaj napisać o kilku takich "małych stronach".

W zeszłym tygodniu odkryłam FlipTitle. Narzędzie to umożliwia obrócenie liter do góry nogami. Wygląda to mniej więcej tak:

˙ʎʍɐqɐz ʇnuıɯ ɐʞlıʞ ąɾɐıuʍǝdɐz ǝızɐɹ ɯʎzsdǝlɾɐu ʍ  ɐ 'ʎzɹɐʍʇ ɐu ɥɔǝıɯśn ʎłɐɯ ǝuo ąɾnłoʍʎʍ (ǝıuɯ n ɾǝıuɯɾɐuʎzɹd) ɾǝıɔśęzɔɾɐu ˙"ıɔśoulɐuoɾɔʞunɟ o/ǝłɐɯ" oʇ ʎɯɾıʍzɐu ąɾnɹǝɟo ǝɹóʇʞ 'ɥɔɐuoɹʇs o ǝɾɔɐɯɹoɟuı ćɐʞʇods ɐużoɯ oʇsęzɔ ɥɔǝʇ ʎżuɐɹq z ɥɔɐsʍǝu ʍ

FlipTitle można zastosować np. do imion (ksywek) lub statusów w komunikatorach i serwisach społecznościowych, adresów e-mail na stronach, żeby nie wykrywały ich spamboty, tworzenia super-mocnych haseł i może jeszcze do zabawy w Jamesa Bonda.

Na stronie FlipTitle znalazłam linki do kilku innych "małych narzędzi":

  • IsThisDown, strona która pomoże sprawdzić czy dana strona nie otwiera się w ogóle czy tylko u nas (przyda się szczególnie na blipie)
  • TwoIsEven, to po prostu wiele wyszukiwarek (i to nie tylko standarowych wyszukiwarek) w jednym miejscu, można sprawdzić co widzi Google, Yahoo, ale też Flickr, YouTube i wiele innych (dostępnych jest ponad 150 źródeł)
  • AgeOfInternet, jakby ktoś chciał sprawdzić ile lat ma internet.

Inną interesującą "mała funkcjonalnością" (przydatną szczególnie dla fanów Twittera) jest strona Notify Me When It's Up. Wystarczy wpisać adres strony, która nie działa (np. Europeana, czy znanylekarz.pl) oraz adres e-mail. Jeśli tylko strona zacznie działać zostaniemy powiadomieni mailem. Swoją drogą, dobre miejsce do wpisywania cudzych maili.

Na koniec wspomnę jeszcze o dosyć już popularnej stronie, która pomaga odpowiadać na głupie pytania. Jest to LetMeGoogleThatForYou, czyli PozwólŻeCiToPrzegoogluję (a oficjalnie UżyjęGoogleDlaCiebie). Tutaj jest próbka możliwości tego narzędzia.

A Wy macie jakieś ulubione "małe funkcjonalności/małe strony".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twitter