Poczta email

Mailbird 2.0 nadlatuje – desktopowy klient poczty w zupełnie nowej wersji

Grzegorz Ułan
Mailbird 2.0 nadlatuje – desktopowy klient poczty w zupełnie nowej wersji
119

Początkowy szał po wypuszczeniu nowej poczty Google Inbox zdaje się, że już minął. Nadal jest na zaproszenia, ale chętnych już brakuje pod naszymi wpisami, gdzie je rozdawaliśmy. To dobra okazja, by zaprezentować Wam nową wersję desktopowego klienta poczty, jakim jest Mailbird. Pisałem Wam o nim...

Początkowy szał po wypuszczeniu nowej poczty Google Inbox zdaje się, że już minął. Nadal jest na zaproszenia, ale chętnych już brakuje pod naszymi wpisami, gdzie je rozdawaliśmy. To dobra okazja, by zaprezentować Wam nową wersję desktopowego klienta poczty, jakim jest Mailbird.

Pisałem Wam o nim grubo ponad rok temu. Od tego czasu sporo się zmieniło, w międzyczasie pojawiła się opcja usunięcia stopki z linkiem do programu, dodawanie wielu kont z osobnymi sygnaturami i co najważniejsze wprowadzenie obsługi nie tylko Gmaila, ale i Outlooka, iCloud, Yahoo czy dowolnej poczty z obsługą IMAP.

Nowa wersja 2.0, do której dostałem wcześniejszy dostęp, a która będzie dostępna dla wszystkich przed końcem roku, to przede wszystkim zmiana wyglądu samej poczty jak i jej ustawień. Sam proces zakładania konta nie uległ zmianie, podobnie jak w obecnej formie, wystarczy wprowadzić adres i hasło, po czym program sam skonfiguruje nam dostęp do poczty.

Zrezygnowano za to z tradycyjnego obramowania programu, zgodnie z obecnym trendem flat design, a menu ustawień przeniesiono do bocznego panelu jako lista rozwijana.

Tak wiec aktualny układ pozostanie bez zmian, po lewej boczny panel z dostępem do folderów poczty, środek dla listy wiadomości, a prawa strona, to podgląd wiadomości. Menu dostępu do szybkich akcji, typu nowa wiadomość, usuń, odpowiedz, prześlij czy zapisz załączniki, dodatkowo wyświetlać się będzie w górnej części danej skrzynki czy folderu, z którego akurat korzystamy.

Menu ustawień nie jest jeszcze do końca spolszczone, ale zostało całkowicie przebudowane z wygodnym dostępem do poszczególnych opcji. Nie brakuje tu chyba żadnej z opcji, które znajdziecie w Thunderbird czy innym desktopowym kliencie, do tego jest przejrzyście i ładnie opakowane.

Zupełnie zmieniło się również okno nowej wiadomości, nie sposób nie zauważyć tutaj mocnej inspiracji Google Inbox, gdzie wygląda to prawie identycznie. Gdyby nie otoczka wizualna, nie odróżniłbym ich od siebie. Całość działa szybko bez żadnych zacinek. W mojej ocenie szykuje się naprawdę ciekawa propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z innych klientów poczty, jak i powinna skusić do powrotu do tego rozwiązania tych, którzy już na dobre przenieśli się do przeglądarki i korzystają wyłącznie z webowej wersji poczty.

http://cdn.vilondo.com/mailbird/MailbirdTrailer3.mp4

Na dziś możecie za darmo wypróbować aktualną wersję (można dodać do 3 kont email), wersja 2.0 pojawi się jeszcze przed końcem tego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot