Apple

MagSafe w iPhonie 12 to "nowy" bezpieczny system ładowania magnetycznego

Konrad Kozłowski
MagSafe w iPhonie 12 to "nowy" bezpieczny system ładowania magnetycznego
24

MagSafe wraca, ale nie w postaci, za jaką tęsknią użytkownicy MacBooków. Tym razem to system wbudowany w iPhone'a 12, dzięki któremu powstaje oferta naprawdę ciekawych akcesoriów.

MagSafe w iPhone 12

Apple wykorzystało istniejącą i zakorzenioną w pamięci użytkowników nazwę, lecz stworzyło zupełnie nowy system, dzięki któremu do iPhone'ów będzie można podłączyć ładowarkę czy potrafiące nieco więcej etui. Dzięki magnetycznemu rozwiązaniu ładowanie bezprzewodowe będzie mniej frustrujące, ponieważ telefon nie będzie musiał znajdować się na powierzchni ładowarki - ta pozostaje cały czas przy tylnym panelu urządzenia. Szybka wymiana informacji na bliski dystans (NFC) również została uwzględniona.

Ładowarki i etui z MagSafe

Apple zaprezentowało kilka własnych akcesoriów, w tym ładowarkę podróżną, która pozwoli na jednoczesne ładowanie iPhone'a oraz Apple Watcha. Oprócz tego przygotowano etui z miejscem na kartę bankową czy inne im podobne, a także etui zakrywające częściowo przedni ekran i wyświetlać na przykład tylko aktualną godzinę. Ale MagSafe nie będzie wykorzystywane tylko przez akcesoria Apple, bo za przykład podano już stację dokującą Belkin, która pozwala na jednoczesne ładowanie iPhone'a, Apple Watcha oraz AirPodsy (bezprzewodowo). Dzięki złączu MagSafe iPhone pozostanie też na ładowarce bezprzewodowej w aucie - odpowiednie uchwyty również trafią do sprzedaży.

MagSafe będzie dostępne w iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu