Apple

Uroczy i wypakowany fajnymi funkcjami. Oto nowy głośnik Homepod mini z Siri

Konrad Kozłowski
Uroczy i wypakowany fajnymi funkcjami. Oto nowy głośnik Homepod mini z Siri
44

Po killku latach od premiery pierwszego Homepoda Apple nareszcie zaprezentowało nową wersję Homepoda mini.

Homepod mini z Siri - nowy, mniejszy głośnik inteligentny Apple

Głośnik Homepod mini pojawia się naprawdę późno na rynku względem tego, co pokazywała konkurencja jakiś czas temu - Google Home mini czy Amazon Echo dot są sprzedawane od dawna. Ale taktyka Apple jest dość zrozumiała, ponieważ największą bolączką głośnika Apple (i nie tylko) była asystentka Siri, która względem Asystenta Google czy Alexy nie była aż tak dopracowana.

Homepod mini pojawia się jako nowość sprzętowa i wyglądem przypomina ostatnie głośniki Echo od Amazonu. Sferyczny kształt z dotykową i podświetlaną powierzchnią na szczycie nie jest zbyt wyszukanym designem, ale trzeba przyznać, że wygląda naprawdę przyjemnie. Całość pokryto miłym w dotyku materiałem, więc uważajcie, by go niczym nie ubrudzić czy nie zachlapać - nie wydaje mi się, by ewentualne plamy były łatwo usuwalne.

Konstrukcja i możliwości Homepod mini

Homepod mini posiada oczywiście zestaw głośników wysokotonowych oraz wykorzystuje powierzchnię, na której się znajduje, by wzmocnić brzmienie niskich tonów. Głośnik wybrzmiewa w każdym kierunku (360 stopni), a znajdujący się wewnątrz układ S5 odpowiada za właściwą kalibrację urządzenia w każdym otoczeniu. Homepod mini może współpracować z drugim głośnikiem w parze stereo. Dzięki układowi U1 rozpoznaje znajdującego się w okolicach iPhone'a, dzięki czemu możemy przyłożyć telefon do Homepoda mini, by na przykład sprawdzić jaka muzyka jest odtwarzana na głośniku. Wtedy wyświetlone zostaną też kontroli do sterowania multimediami.

Nowe funkcje (Siri) na Homepod mini

Nowy, mniejszy głośnik inteligentny Apple rozpoznaje głosy wielu użytkowników i może zwracać im spersonalizowane informacje. Głośnik zintegrowany jest z CarPlay - gdy zapytamy o godzinę zamknięcia najbliższego sklepu w samochodzie na ekranie wyświetlona będzie mapa dojazdu na miejsce - oraz oczywiście z Home Kitem, dzięki któremu możemy zdalnie sterować urządzeniami typu smart w naszym domu. Lista wspieranych usług muzycznych zawiera Apple Music, Apple Podcasts, iHeartRadio, Pandora, TuneIn. Czy czegoś zabrakło? Oczywiście, na liście nie ma Spotify.

Nowością od Apple jest Intercom, czyli funkcja wewnętrznego komunikatora z wiadomościami głosowymi, które można przesyłać na inne Homepody (np. wszystkie jednocześnie), a także urządzenia osobiste - iPhone'y, Apple Watche oraz słuchawki AirPods, a to pozwala na odpowiedzi na wiadomości.

Cena i dostępność Homepod mini

Homepod mini kosztuje 99 dolarów i 6 listopada będzie można go zamówić w przedsprzedaży. Dostępny będzie od 16 listopada. Jest znacznie tańszy od klasycznego Homepoda, który kosztuje 349 dolarów (choć był wielokrotnie przeceniany nawet do 199 dolarów).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu