Świat

MacGyver na YouTube

Aleksandra Biolik
MacGyver na YouTube
11

Nie wiem czy tytuł posta nie powinien brzmieć raczej YouTube goni Hulu, ale przez sentyment dla MacGyvera postanowiłam go nie zmieniać. Na Antyweb pojawiały się kilka razy posty o tym jaki fajny jest serwis Hulu (o ile oczywiście ma się do niego dostęp). Hulu robi furorę dlatego, że udostępnia za da...

Nie wiem czy tytuł posta nie powinien brzmieć raczej YouTube goni Hulu, ale przez sentyment dla MacGyvera postanowiłam go nie zmieniać. Na Antyweb pojawiały się kilka razy posty o tym jaki fajny jest serwis Hulu (o ile oczywiście ma się do niego dostęp). Hulu robi furorę dlatego, że udostępnia za darmo i legalnie kontent bardzo dobrej jakości, jakim są popularne seriale i programy amerykańskie. Od niedawna takie treści są też dostępne na YouTube.

YouTube nawiązał współpracę ze stacją CBS i zaczął powoli udostępniać archiwalne odcinki niektórych seriali, m.in. Beverly Hills 90210, MacGyver, Star Trek oraz Żar młodości. Odtwarzanie tych filmów jest oczywiście uzależnione od kraju i nie muszę chyba dodawać, że u nas jest to niemożliwe. Przynajmniej na razie.

Ponadto podczas odtwarzania tych filmików musimy oglądać reklamy, jedną przed i kilka w trakcie. Taką samą praktykę stosuje Hulu i muszę przyznać, że nie jest to wysoka cena za możliwość oglądania seriali on-line.

Zastanawiam się jaka będzie oglądalność tych filmików. Patrząc na popularność YouTube powinna być znacząca. Chociaż problemem może okazać się ich odnalezienie. Na hasło Star Trek wyskakuje sporo innych pozycji i całe odcinki serialu wcale nie są w czołówce. Moim zdaniem rywalizację (YouTube vs Hulu) wygra ta platforma, która pierwsza będzie dostępna w krajach poza USA.

Na marginesie dodam jeszcze, że jest to kolejne posunięcie YouTube, które konsoliduje ich model biznesowy. Pełne wersje seriali to bardzo dobre uzasadnienie dla umieszczania reklam w filmach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogle