Apple

Macbook z modemem 3G istnieje?

Jakub Tepper
Macbook z modemem 3G istnieje?
13

Bardzo dużo smartfonów oferuje obecnie udostępnianie internetu dla naszego komputera, ale nie ukrywam jednak, że należę do grupy stawiającej ponad to dedykowane modemy 3G wbudowane w laptopach. A w zasadzie chciałbym stawiać, ale Apple żadnego modelu z taką funkcją jeszcze nie wypuścił. Albo tak...

Bardzo dużo smartfonów oferuje obecnie udostępnianie internetu dla naszego komputera, ale nie ukrywam jednak, że należę do grupy stawiającej ponad to dedykowane modemy 3G wbudowane w laptopach. A w zasadzie chciałbym stawiać, ale Apple żadnego modelu z taką funkcją jeszcze nie wypuścił.

Albo tak nam się tylko wydaje - na eBayu możemy znaleźć tajemniczą aukcję z Macbookiem Pro wyposażonym w antenę i slot na kartę SIM... Ki diabeł?

Sprzedawca opisuje, że zdobył ten egzemplarz kupując go z ogłoszenia na Craiglist od byłego inżyniera Apple. Ten jednak nic na temat tajemniczego elementu MCP nie wiedział. Poza tym jest to bowiem taki sam model, jak te wydane w 2007 roku. Sprzedawca kupił go wcześniej jako urządzenie niesprawne, ale w międzyczasie je naprawił i doprowadził do stanu używalności.

Jobs powiedział kiedyś, że nie chcą wkładać 3G do swoich laptopów, ponieważ zajęłoby to zbyt wiele miejsca i wiązało później konsumentów z operatorami komórkowymi. Zaznaczył jednak, że nad tym pracowali. I jak widać - efekt tych prac można nabyć teraz na własność.

Aha - tylko w razie czego nie licytujcie, jeśli chcecie wsadzić do tego MBP swoją kartę SIM - tego nie udało się doprowadzić do funkcjonowania. Chyba, że wiecie co robicie i zdecydowanie pożądacie jedynego na świecie Macbooka z działającym 3G. Wtedy powodzenia życzę. Do końca aukcji zostały 3 dni, a obecna cena to już ponad 11 tysięcy dolarów.

PS Sprzedawca zaznacza, że nie wysyła poza USA. Ale przypuszczalnie odpowiednia cena i do tego go nakłoni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Applemacbook pro3G