Apple

Mam nadzieję, że niebawem doczekamy się komputera od Apple z takim zabezpieczeniem

Kamil Świtalski
28

Do sieci przeciekły nowe patenty od Apple, które sugerują nową metodę odblokowywania komputerów firmy. Już nie odciski palca, a skaner siatkówki oka!

Na pierwszym miejscu zawsze powinno być bezpieczeństwo. Jestem zatem przekonany, że wielu specjalistów którzy się nim zajmują powie, że korzystanie z biometrii do odblokowywania telefonu czy komputera nie jest dobrym pomysłem. Użytkownicy jednak pokochali tę ścieżkę — jest szybsza i wygodniejsza, niż każdorazowe wpisywanie kodu czy hasła. O ile jednak w iPhone korzystam z Face ID na co dzień, o tyle Touch ID w Macbooku Pro w moim przypadku nie sprawdza się w ogóle. Problemy skórne sprawiają, że właściwie co rusz musiałbym od nowa dodawać odcisk, a i tak nie mam gwarancji że zadziała — dlatego też zdecydowanie szybciej jest mi wpisać hasło i oszczędzić sobie nerwów. Ale gdybyśmy faktycznie doczekali się Macbooków z Face ID — byłbym naprawdę zadowolony!

Zobacz też: Czekacie na 16-calowego Macbooka? No to czas uzbroić się w cierpliwość

Komputery Apple doczekają się opcji odblokowania za pomocą skanu twarzy. A raczej: siatkówki oka

Ostatni złożony przez Apple patent w Europejskim Urzędzie sugeruje, że kolejna generacja ich komputerów może doczekać się znanej z urządzeń mobilnych technologii pozwalającej odblokować komputer za pomocą skanu za pośrednictwem wbudowanej kamerki. Warto zauważyć, że mowa o jeszcze bardziej zaawansowanej technologii, która skanować będzie siatkówkę oka właściciela. Brzmi wygodnie... no przynajmniej dla tych, którzy nie zaklejają kamerek w swoich komputerach ;-).

Zobacz też: Motylkowe klawiatury nie działają, a Apple ma to gdzieś. Jako użytkownik jestem przerażony

Inną z nowości którą może wprowadzić niebawem na rynek Apple jest klawiatura Magic Keyboard ze znanym z Macbooków Pro Touch Barem oraz... skanerem linii papilarnych. Szczerze? Dla mnie pomysł kompletnie chybiony, ale może faktycznie użytkownicy iMaców czekają na takie usprawnienia. Miłośnicy Macbooków woleliby jednak doczekać się klawiatury, która się nie zacina — kto wie, może zawita w komplecie z nową generacją komputerów i skanerem siatkówki w komplecie?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu