Apple

Koniec plotek. Mac Pro nie zastąpi tarki do sera

Paweł Winiarski
Koniec plotek. Mac Pro nie zastąpi tarki do sera
5

Tegoroczne Apple Worldwide Developers Conference upłynęło pod hasłem oburzenia ceną nóżki do monitora Apple Pro Display XDR i żartów dotyczących projektu obudowy nowego Maca Pro. Takie śmieszne, wygląda jak tarka do sera. Ale nikt nie zadał sobie pytania czy faktycznie komputer sprawdziłby się w tej roli. Czy aby na pewno nikt?

Z pewnym zażenowanie oglądałem znajomych, którzy jak jeden mąż wrzucali na serwisy społecznościowe jakże śmieszne żarty z metalowymi tarkami. "Haha, kupiłem aż 8 nowych Maków Pro" i pyk - fotka ze sklepu Ikea. Niestety zbyt często powielany żart lub mem błyskawicznie traci w internecie sens - niestety w tym przypadku był tak samo zabawny jak wsadzanie sobie do uszu główek od szczoteczek elektrycznych. Pamiętacie, prawda? Chodzi o ogłoszenie wyglądu słuchawek Apple AirPods. Pewnie uznacie, że nie mam poczucia humoru - ale serio, jakoś mnie takie rzeczy niespecjalnie śmieszą.

Nie zauważyłem niestety by ktoś zadał sobie zasadnicze pytanie - czy faktycznie ta obudowa dałaby radę zetrzeć ser? Trudno przetestować tę niesamowitą funkcję nowych komputerów Apple już teraz, w końcu nowy Mac Pro pojawi się w sklepach dopiero jesienią tego roku. Ktoś postanowił jednak stworzyć widoczny na obudowie komputera wzór i faktycznie przetestować jego użyteczność w kuchni.

Zobacz: Wszystkie nowości z WWDC 2019

Tym kimś jest youtuber, Winston Moy, który w trwającym 7 minut materiale wideo pokazuje krok po kroku jak starał się powtórzyć (a w pewnym sensie również ulepszyć) wzór z obudowy nowych Maków Pro na "wydrukowanym w 3D" metalowym samplu. Trzeba przyznać, że proces nie był prosty, ale jeśli choć minimalnie interesujecie się tego typu projektami, warto zobaczyć klip w całości. Jeśli nie, przewińcie do momentu kiedy kopia fragmentu obudowy zostaje poddana najważniejszej próbie. Podołała?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu