Apple

Apple za darmo wymienia baterię w Macbookach Pro z 2015 roku. Ruszył program naprawczy

Kamil Świtalski
Apple za darmo wymienia baterię w Macbookach Pro z 2015 roku. Ruszył program naprawczy
22

Naprawa goni naprawę. Apple właśnie startuje z kolejnym programem wymiany — tym razem baterii w swoich Macbookach Pro z 2015 roku.

Programy naprawcze (czy też wymian) u Apple to standard — właściwie zawsze jakieś trwają. A to z klawiaturami, a to z wtyczkami. Kończą się jedne, rozpoczynają kolejne. Trzeba gigantowi z Cupertino przyznać, że nie chowa głowy w piasek — i kiedy wie że coś naprawdę zepsuł, bierze to na siebie i wymienia bez mrugnięcia okiem. Teraz powody do zmartwień mają posiadacze 15-calowych Macbooków Pro, które sprzedawane były w latach 2015-2017 roku (dokładniej rzez ujmując, chodzi o modele Macbook Pro Retina, 15-calowe, mid 2015). Na ich miejscu czym prędzej rozejrzałbym się za serwisem.

Zobacz też: Apple wymieni za darmo wadliwe klawiatury w MacBookach

Rusza program wymiany baterii w Macbookach Pro 2015

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu wystosowanym przez  firmę, baterie o których mowa mają problem z przegrzewaniem. I to do stopnia, że istnieje ryzyko iż... staną w ogniu. Dlatego też firma zachęca do zaprzestania korzystania z komputera i czym szybszego udania się do najbliższego serwisu.

Aby upewnić się czy Wasz model stanowi zagrożenie i macie się czym martwić — zajrzyjcie na dedykowaną problemowi stronę. Czeka tam wyszukiwarka, która pozwala po numerze seryjnym sprawdzić czy wasze urządzenie kwalifikuje się do wymiany i macie powody do zmartwień. Jak wynika z tamtejszych podpowiedzi, cały proces wymiany może potrwać około 1-2 tygodni. Firma jak zwykle zachęca do zadbania o kopię zapasową danych i odpowiednie przygotowanie urządzenia przez oddaniem go do serwisu. Cóż, zdarza się — w tamtych latach najwyraźniej giganci nie mieli szczęścia do akumulatorów. W końcu chwilę po MBP mid 2015 na rynku zawitał (nie)sławny Samsung Galaxy Note 7...

Zobacz też: Popsuł Ci się ekran w iPhone X? Apple go wymieni

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu